Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 06 wrzesień 2020

W lipcu Wojewódzka Inspektorat Transportu Drogowego skontrolował 16 autobusów prywatnego przewoźnika, świadczącego usługi dla ZDMiKP, w wyniku czego zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych, co wiązało się z wyeliminowaniem 6 pojazdów z ruchu, bowiem ich stan techniczny zagrażał pasażerom i innym uczestnikom ruchu. Radna Grażyna Szabelska wnosi, aby kontrole przeprowadzał również ZDMiKP jako podmiot zlecający.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 06 wrzesień 2020 20:21

Przez maseczki krok do anarchii w Polsce

Na temat wyroków sądów, które unieważniały mandaty za niestosowanie się do obowiązku noszenia maseczek już pisaliśmy. Pod koniec sierpnia Sąd Rejonowy w Suwałkach ukarał ekspedientkę grzywną w wysokości 100 zł, za nieobsłużenie klientki, która nie chciała założyć maseczki. Ukarana od wyroku się odwołała. Sam wyrok niekorzystnie może wpływać  na porządek prawny w Polsce.

Opublikowano w Magazyn

W środę 2 września, po kilku miesiącach przerwy związanej restrykcjami epidemicznymi i wakacjami, wróciła nauka do polskich szkół. To wydarzenie już od połowy sierpnia wywoływało niepewność i obawę, czy uda się sprawnie powrócić do zajęć lekcyjnych, gdy notujemy ciągłe wzrosty zachorowań na COVID-19. Za nami pierwsze 3 dni nauki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 37 proc. mniej kredytów w ujęciu liczbowym i o prawie 28 proc. w ujęciu wartościowym w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. W porównaniu jednak do czerwca br. widoczny jest już dynamiczny wzrost w większości segmentów rynku. Pogarsza się za to indeks jakości kredytów dla mikroprzedsiębiorców, co oznacza, że firmy mają coraz więcej kłopotów ze spłatą zobowiązań. – Może to w przyszłości wpłynąć na politykę banków wobec małych firm i ograniczyć finansowanie tego segmentu gospodarki – mówi dr hab. Waldemar Rogowski, profesor SGH, główny analityk Biura Informacji Kredytowej.

Opublikowano w Magazyn

Ostatnim meczem 6 kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej był pojedynek Cuiavii Inowrocław z liderem Sportisem Łochowo. Na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu dominowali zdecydowanie goście spod Bydgoszczy. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30