Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 10 listopad 2022

Żyjemy w czasach na pewno niespokojnych, gdy 4 lata temu z wielką fetą świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości to nie spodziewaliśmy się zapewne, że już wkrótce będziemy mieli za wschodnią granicą wojnę. Jednocześnie od wielu lat żyjemy w spolaryzowanym dyskursie politycznym, gdzie nazwanie kogoś ,,zdrajcą” jest na porządku dziennym. Nie sprzyja to jednak budowaniu wspólnotowości, a jednocześnie tożsamości narodowej, stąd też coraz większe ryzyko, że 11 listopada będzie nam się kojarzyć jedynie z dniem wolnym, jakimś festynem, rogalami, może komuś z gęsiną, ale tylko z tym.

Opublikowano w Regionalne

W ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 zaplanowano modernizację stacji kolejowej Bydgoszcz Osowa Góra oraz powstanie nowej, którą nazwano Bydgoszcz – Okole.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 10 listopad 2022 15:12

Rozmowa na szczycie o klimacie z prezydentem

W Egipcie trwa obecnie szczyt klimatyczny COP27, z udziałem światowych przywódców, gdzie prowadzone są dyskusję o tym jak przyśpieszyć dążenia do osiągnięcia neutralności politycznej. Wśród gości tego szczytu jest polski prezydent Andrzej Duda, ale także młoda bydgoszczanka Dominika Lasota, która zaczepiła głowę polskiego państwa, wyrażając niezadowolenie z tego, że Polska zbyt mało ambitnie podchodzi do wyzwań klimatycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S-5 zostały wystawione świadectwa przejęcia robót, co w branży drogowo-budowlanej oznacza dokonanie przez inwestora odbioru inwestycji oraz zasadnicze jej ukończenie – mowa o odcinkach Nowe Marzy – Dworzysko oraz Białe Błota – Szubin. Zapewne w najbliższych tygodniach będą prowadzone jeszcze prace, ale będą miały one charakter typowo wykończeniowy i nie powinny wpływać na płynność ruchu.

Opublikowano w Regionalne

Od środy mieszkańcy Inowrocławia, którzy spełniają kryteria do zakupu tańszego węgla, mogą składać do MOPS lub Urzędu Miasta wnioski. Inowrocławski ratusz przeprowadził ankietę z której wynika, że zakupem węgla po preferencyjnej stawce zainteresowanych jest 215 inowrocławian, w oparciu o to Inowrocław złożył zapotrzebowanie w pierwszej transzy na około 300 ton węgla. Zgodnie z ustawę ten węgiel nie może być dla mieszkańca droższy niż 2 tys. zł za tonę – na dzisiaj jednak nie ustalono ostatecznie jaka będzie cena.

Opublikowano w Inowrocław

,,Razem bezpieczniej” to program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka, w przeszłości szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który wraz z głową państwa zginął w katastrofie smoleńskiej. W ramach programu jego imienia rząd rozdysponuje do 2024 roku blisko 12 mln zł, wśród zakwalifikowanych projektów znalazły się dwa bydgoskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2012 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30