Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 listopad 2022

We wtorek na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski mówił o tym, że z uwagi na trudną sytuację finansową wszystkich samorządów, będzie trzeba oszczędzać i nie będzie nowych inwestycji – za wyjątkiem budżetu obywatelskiego i programu utwardzania dróg (który rząd chce dofinansować). Będą kontynuowane jednak już rozpoczęte inwestycje, bądź będące w trakcie przetargów. Jak się tak spojrzy to planowany mamy dość duży portfel inwestycyjny, który przekroczy 0,5 mld zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Średnia temperatura w okresie czerwiec-sierpień wyniosła 19,3 stopnia C i była powyżej średniej letniej dla tego okresu - było to 3 najcieplejsze lato od 1951 roku (od tego roku prowadzone są pomiary), Do tej pory najcieplejszym latem był rok 2019. Powyższe dane pochodzą z opracowania meteorologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Opublikowano w Regionalne

Współcześnie coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej - podczas pracy, jedzenia posiłków, a także spędzania chwil w towarzystwie bliskich i przyjaciół. Wygodne meble to klucz do długich rozmów przy stole. Jak dobrać odpowiedni model krzesła do salonu, aby było komfortowe w użytkowaniu i dopasowane do aranżacji pomieszczenia? Poniżej przedstawiamy krzesła, które sprawdzą się według nas najlepiej!

Opublikowano w Polecane

W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Opublikowano w Sport
środa, 16 listopad 2022 15:10

Inowrocławski klub stracił licencję

Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Opublikowano w Sport

W październiku odnotowaliśmy w Bydgoszczy bezrobocie na historycznie niskim poziomie 2%, ostatnie miesiące przynosiły raz spadek liczby bezrobotnych, raz wzrosty, przy czym spadki były wyraźniejsze, zatem ogólna liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadała. Dane za październik pokazują jednak wzrost bezrobocia o 150 osób, co jest wyraźniejszym wzrostem, trudno bowiem sobie przypomnieć kiedy ostatni raz notowaliśmy miesięczny wzrost powyżej 100.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 16 listopad 2022 12:28

W Inowrocławiu zebrał się sztab kryzysowy

Spotkanie sztabu kryzysowego w ratuszu było związane z wtorkową tragedią przy granicy polsko-ukraińskiej, dotyczyło jednak zabezpieczenia infrastruktury krytycznej w Inowrocławiu, gdyby konflikt eskalować na terytorium Polski. Wśród omawianych tematów miała być też kwestia ewentualnego przygotowania schronów dla ludności.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek 15 listopada do użytku zostały oddane dwa kolejne parkingi typu Park&Ride zlokalizowane przy Rondzie Kujawskim oraz w Lesie Gdańskim. Dwa tygodnie wcześniej wystartował parking przy Węźle Zachodnim, który przez większą część czasu stoi pusty, jedynie niedzielne Msze przyciągają pojedyncze samochody. Nie zwiastowało to również powodzenia kolejnym parkingom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca roku pozostało 45 dni, a Bydgoszcz wraz z sąsiadami wciąż nie ma dostawcy prądu na 2023 rok. Gdyby nie udało się zawrzeć umowy, wówczas samorządy mogłyby korzystać z prądu po taryfach rezerwowych, te wiążą się jednak z dodatkowymi opłatami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31