Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 listopad 2022

Nauczanie zdalne na polskich uczelniach pojawiło się w czasie pandemii, obecnie co prawda zagrożenie epidemiczne zmalało, ale Uniwersytet Kazimierza Wielkiego chce wprowadzić od 1 grudnia do 15 stycznia nauczanie zdalne, w tym wypadku chodzi o znalezienie oszczędności na prądzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przeszło 1,3 mld zł wydatkowało w ostatnich latach PKP PLK na modernizację infrastruktury kolejowej w kujawsko-pomorskim. Wśród realizowanych programów była modernizacja dworców kolejowych na linii nr 353 pomiędzy Olsztynem, Toruniem i Inowrocławiem, przy wsparciu funduszy unijnych. Efektem tej modernizacji jest większy komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Opublikowano w Regionalne

Środa to na pewno w Polsce czarny dzień za sprawą dwóch ofiar rosyjskiego ostrzału rakietowego Ukrainy. Tego samego dnia w Egipcie na szczycie klimatycznym COP27 delegacja rosyjska prezentowała swoje działania na rzecz klimatu. Ich panel został jednak zakłócone przez piątkę aktywistek – co prawda Rosjanie po wyprowadzeniu ich mogli kontynuować wystąpienie, to ten incydent stał się symbolem i głośno było o nim w zachodnich mediach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiadukty nazwane niedawno imieniem Jana Nowaka Jeziorańskiego, biegnące wzdłuż alei Armii Krajowej, przechodzą gruntowny remont. Po przebudowie wschodniego wiaduktu, obecnie trwa proces inwestycyjny związany z zachodnim wiaduktem – kilka tygodni temu prace rozbiórkowe starej konstrukcji wykonawca musiał wstrzymać, bowiem PKP PLK wycofała się z uzgodnień. W ostatnim czasie udało się dogadać na tyle, że powoli prace będą kontynuowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydatki bieżące w 2023 roku w Inowrocławiu będą o blisko 3 mln wyższe o dochodów – wynika z projektu budżetu jaki przyjął zarządzeniem prezydent Ryszard Brejza. Sytuacja, gdy wydatki bieżące są wyższe od majątkowym zdarza się w Inowrocławiu po raz pierwszy od przynajmniej kilkunastu lat. Całościowy deficyt w 2023 roku planuje się jednak dość niewielki, bo tylko na poziomie 1 mln zł.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek 14 lipca prezydent Wołodymir Zelenski odwiedził dopiero co wyzwolone miasto Chersoń, z którego okupanci rosyjscy 9 listopada rozpoczęli ewakuację. W mediach społecznościowych, wśród użytkowników operujących cyrlicą pojawiać zaczęły się opinie, że Zelenski tak naprawdę był w Bydgoszczy. Jest to totalna bujda, ale jako ciekawostkę warto wiedzieć, że taką niespodziewaną sławę zyskała Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30