Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 listopad 2022

W czwartek ZDMiKP rozstrzygnął przetarg na dostawę energii elektrycznej w pierwszym półroczu 2023 roku potrzebnej do oświetlenia bydgoskich ulic. Oświetlenie ulic to jednak tylko jedna z potrzeb na dzisiaj nie ma wykonawcy do funkcjonowania instytucji miejskich czy zasilania tramwaju. Jak informowaliśmy w ostatnim czasie – w ostatnim przetargu dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej nie wpłynęła żadna oferta, natomiast w czasie podjęcia rozmów przez ratusz z Enea w trybie z wolnej ręki ta państwowa spółka nie wyraziła zainteresowania dostawą energii na potrzeby Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uroczystym zapaleniem lampek na wielkiej choince, która stanęła na płycie Starego Rynku oraz iluminacji świetlnych rozpoczął się tegoroczny Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 22 grudnia Przed nami zatem przeszło miesiąc jarmarku, pierwszy raz mamy jednak sytuację, że lampki choinkowe zapalone są mniej więcej w połowie listopada.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak pokazują badania przeprowadzone przez KidsRights we współpracy z Szkołą Ekonomiczną Erasmus i Międzynarodowym Instytutem Badań Społecznych Erasmus, nie mamy powodów do zadowolenia. Organizacja przeanalizowała, w jaki sposób prawa dziecka są przestrzegane na całym świecie oraz w jakim stopniu kraje są zaangażowane w ich poprawę. Wynik? Polska zajmuje w nim dopiero 123 miejsce na 185. przebadanych krajów. Wyżej w rankingu znalazły się takie państwa jak: Kazahstan, Albania czy Iran. Międzynarodowy Dzień Praw dziecka, przypadający na 20 listopada, jest więc okazją do tego, by m.in. przypomnieć dorosłym, o ogromnej roli, jaką pełnią w przestrzeganiu praw najmłodszych. Fundacja Happy Kids, jako organizacja specjalizująca się w opiece nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców biologicznych, zwraca szczególną uwagę na prawa 16. tys. z nich przebywających w domach dziecka.

Opublikowano w Regionalne

Zespół ze Stanford Medicine zdołał wszczepić myszom obce komórki trzustki bez leków obniżających odporność. Gryzonie trwale odzyskały zdrowie. Podobna metoda może też pomóc w transplantacjach narządów - sądzą naukowcy.

 

Opublikowano w Magazyn

,,Zadbana Gmina” - to nazwa aplikacji, która ma ułatwić komunikację mieszkańców gminy Białe Błota z urzędem. Celem aplikacji jest zgłaszanie przez mieszkańców usterek i problemów wymagających naprawy – może być to dziura w chodniku, popękana barierka, czy uszkodzenia na przystankach autobusowych. Kilka lat temu taką aplikację ,,Dbamy o Bydgoszcz” wprowadziła właśnie Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28