Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 listopad 2022

Z najnowszego badania opinii europejczyków Eurobarometr zleconego przez Parlament Europejski wynika, że tylko 39% europejczyków ma pozytywne zdanie o funkcjonowaniu tego organu, kolejne 43% patrzy neutralnie, negatywnie wyraża się jedynie 16% badanych. Jak się okazuje wśród najbardziej entuzjastycznych narodów wobec Parlamentu Europejskiego są Polacy.

Opublikowano w Regionalne

W Sejmie na przełomie września i października ruszyły prace nad projektem ustawy budżetowej na 2023 rok. Mniej więcej do połowy listopada kluby parlamentarne i posłowie mogli składać swoje poprawki, jak co roku wiele z nich dotyczy Bydgoszczy i okolic, w większości są to poprawki które znamy z lat poprzednich, ale też pojawiły się nowe inicjatywy – np. budowa mostu przez Wisłę na wysokości Solca Kujawskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

18 listopada 1956 roku w historię Bydgoszczy wpisał się na trwałe – tego dnia niewinne spięcie przed kinem przy dzisiejszej ulicy Gdańskiej z udziałem Milicji Obywatelskiej, podburzyło bydgoszczan do tego stopnia, że siły komunistycznego aparatu bezpieczeństwa musiały w obawie przed gniewem ludu, barykadować się na komisariacie. W pewnym momencie padł okrzyk ,,Idziemy na zagłuszarkę”, czego następstwem było spalenie zagłuszarki fal radiowych na Wzgórzu Dąbrowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mniej więcej w 2019 roku odkryty basen w Inowrocławiu, który powstał w czasie II wojny światowej został zamknięty, z powodu złego stanu technicznego. Inowrocławskiego samorządu nie stać, aby go wyremontować, dlatego dwukrotnie Inowrocław wnioskował do rządowego funduszu wspierania inwestycji w samorządach. Strona rządowa inowrocławski wniosek odrzucała, teraz pojawił się pomysł sfinansowania remontu z Unii Europejskiej, z tego też powodu w poniedziałek w Inowrocławiu gościł marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Inowrocław

Mąż, syn, dom na wsi i stała praca. Wszystko, czego potrzeba do… szczęścia? A może działania? Zuzanna wiedzie spokojne, pozornie satysfakcjonujące życie. Jedno przypadkowe spotkanie z trenerką motywacyjną sprawia, że kobieta uświadamia sobie trudną do przełknięcia prawdę: w jej małżeństwie nie dzieje się dobrze.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę zakończyły się przesłuchania finałowe XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego, który związany jest od początku z muzyczną Bydgoszczą. Wśród najlepszych muzyków z regionu nie znajdziemy, ale tegoroczną edycję wygrał Polak 23-latek Mateusz Krzyżowski, który swoje umiejętności muzyczne szlifuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 21 listopad 2022 06:51

Finanse Białych Błot mogą budzić niepokój

34 mln zł deficytu planuje w 2023 roku wójt gminy Białe Błota (według zaprezentowanego przez niego projektu budżetu na 2023 rok), jest to jak na tak małą gminę spory deficyt, bowiem stanowi przeszło 20% planowanych w 2023 roku przychodów. To trochę tak jak ktoś zarabia 1,6 tys. zł, ale życie go kosztuje 2 tys. zł. Finanse gminy wchodzą w niebezpieczną sytuację, której do tej pory nie było.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31