Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 listopad 2022

Podana liczba to więcej niż szacowana liczba uchodźców z Ukrainy, która w ostatnich miesiącach przebywała w Polsce. Za biedę uznaje się życie poniżej minimum egzystencji – dane o 1,6 mln Polaków pochodzą z końcówki 2021 roku, zatem nie uwzględniły skutków wysokiej inflacji w ostatnich miesiącach. Minimum egzystencji według Instytutu Spraw i Spraw Socjalnych to 692 zł na osobę miesięcznie

Opublikowano w Regionalne

10 listopada 2012 roku na Facebook-u powstał profil ,,Fordon na co dzień”, który dla mieszkańców tej dzielnicy stał się podstawowym osiedlowym informatorem, a także animatorem ciekawych projektów. ,,Fordon na co dzień” tworzyli oddolnie ludzie, którzy w ten sposób się zrzeszyli, jednocześnie jest to też kilkanaście tysięcy odbiorców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Egzoszkielet może pomóc odzyskać sprawność wielu osobom, które cierpią na niedowład kończyn, ale też w przypadku osób zdrowych mogą zwiększyć ich siłę jako wspomagacz przy wykonywaniu prac fizycznych. W czwartek rozpoczęła się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego I Międzynarodowa Konferencja ,,Inteligentne Rozwiązania dla Przemysłu”, nazwana też Przemysłem 4.0. Partnerem konferencji jest Polska Akademia Nauk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Moda na Black Friday przyszła do nas głównie ze Stanów Zjednoczonych tam jednak faktycznie konsumenci mają do czynienia z istotnymi rabatami. W Polsce z tym bywa różnie – nie raz słyszeliśmy, że sprzedawca najpierw jakąś cenę podniósł, aby teraz zastosować trick marketingowy informując o promocyjnej obniżce. Znacznie łatwiej byłoby konsumentom, gdyby znali historię ceny, a temu ma służyć unijna dyrektywa Omnibus.

Opublikowano w Magazyn

Medialna dyskusja o planowanej budowie spalarni odpadów na terenie zakładów Ciech w Inowrocławiu w ostatnim czasie trochę ucichła Wokół tej sprawy pojawiły się jednak wcześniej ogromne emocje, z tego powodu przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinowski wraz z radnym Patrykiem Kaźmierczakiem zwrócili się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z prośbą o merytoryczną opinię.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 24 listopad 2022 13:14

Budimex wybuduje czwarty krąg Opery Nova

W czwartek rozstrzygnięty został przetarg na budowę czwartego kręgu Opery Nova wraz z budową infrastruktury parkingu podziemnego – wybrano najtańszą ofertę firmy Budimex, która opiewa na 116,7 mln zł. Inwestycje sfinansować ma Województwo Kujawsko-Pomroskie i Miasto Bydgoszcz. W projektach uchwał budżetowych obu samorządów na 2023 rok znajdują się zabezpieczone na to środki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy, że fundacja Bezpieczny Świat operując dotacjami od wojewody na pomoc uchodźcom z Ukrainy z 65 tys. zł uzyskanych, ponad 27 tys. wydała w firmie, której współwłaścicielką jest prezes fundacji. Informowaliśmy też o takich zakupach jak para butów za 750 zł. Do dzisiaj nikt nie wyjaśnił publicznie w jakim celu zakupiono te buty, na nasze pytania fundacja nie odpowiada, natomiast pojawiają się nowe wątki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju do Rady Miasta wpłynęła petycja, której wnioskodawcy chcieli usunięcia symboli religijnych z obiektów użyteczności publicznych, w tym krzyża z sali sesyjnej Urzędu Miasta oraz bydgoskich szkół. W środę Rada Miasta odrzuciła ten wniosek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30