Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 listopad 2022

18 października Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie przyznał rację mieszkańcom w sporze z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w temacie stwierdzenia szkody środowiskowej powstałej na skutek działalności zakładów chemicznych Zachem. RDOŚ takie postępowanie umorzył, zdaniem sądów bezpodstawnie. Oznacza to, że RDOŚ musi sprawę przeanalizować raz jeszcze, dla mieszkańców i aktywistów jednak marna pociecha z tego, skoro stracili ponad 5 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2023 roku – jak wynika z projektu opracowanego przez starostę – Powiat Inowrocławski będzie miał o ponad 7 mln wyższe wydatki bieżące od wpływów – mówimy tutaj tylko o środkach na pokrycie rachunków, czy wypłatę wynagrodzeń, bez środków na inwestycję. Wygląda to fatalnie, ale radni powiatowi w sumie powodów do niezadowolenia nie mają, bowiem zarabiają więcej od radnych Bydgoszczy czy nawet Miasta Stołecznego Warszawy.

Opublikowano w Inowrocław

- Dlatego ten plac, jest placem naszej siły międzynarodowej – mówiła aktorka Joanna Szczepkowska, która przeszła do polskiej historii tym, że w 1989 roku na antenie telewizji obwieściła zakończenie komunizmu w Polsce. Była ona gościem uroczystego odsłonięcia nazwy Placu Praw Kobiet przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy, przy bydgoskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Twój pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości, zaangażowania i obietnicy spędzenia z kimś reszty życia. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wybrałeś taki, który nie tylko kochasz, ale także wydaje się, że został stworzony specjalnie dla Twojej ukochanej! Dowiedz się jak wybrać idealny model, czeka na Ciebie biżuteria na raty od kupujwratach.pl , która Cię zadowoli.

Opublikowano w Polecane

W ubiegłym tygodniu po kilku miesiącach postępowania przetargowego wybrano wykonawcę dla budowy czwartego kręgu Opery Nova, jednocześnie w Bydgoszczy zaczęły pojawiać się głosy, na razie niezbyt wyraziste, aby odejść od tej inwestycji, która współfinansowana będzie z budżetu miasta (obok Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Inwestycji broni radny Roman Jasiakiewicz, który od wielu lat o nią zabiega.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Bydgoszczy gościć będzie delegacja Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP – w planie wizyty znajdują się Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz zakłady Belma. Jak wynika z programu wizyty, jej celem jest pokazanie kluczowych działań jakie są realizowane w Bydgoszczy dla poprawy obronności kraju. Nie bez powodu wiele osób nazywa Bydgoszcz polską stolicą NATO.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

Opublikowano w Regionalne

Symbolicznie wszystko rozpocznie się w Mikołajki 6 grudnia, tego dnia zapalone zostaną lampki na inowrocławskiej choince oraz miejskie iluminacje, które pojawią się w centrum i w Parku Solankowym. Inowrocław podobnie jak inne polskie miasta w ramach oszczędności ograniczą jednak iluminacje.

Opublikowano w Inowrocław

Niedawno w Egipcie zakończył się szczyt klimatyczny COP27 zorganizowany pod egidą ONZ. Nie przyniósł on jednak wyrazistego stanowiska, pokazał bardziej różnice zdań pomiędzy państwami chcącymi ambitnie ograniczać emisję ciepła oraz tą częścią świata która wciąż wyżej stawia rozwój gospodarczy. Unia Europejska jest najbardziej ambitna, bo chce do 2050 roku uzyskać neutralność klimatyczną, czyli produkować tyle CO2 ile będzie wstanie pochłonąć roślinność i inna technologia. Jak na tle tych planów wypada Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31