Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 listopad 2022

Opracowywane dokumenty planistyczne przewidują, iż w przyszłości w okolicach ulic Andersa, Szlakowej, Igrzyskowej i Bydgoskich Olimpijczyków miałyby powstać nowe bloki mieszkalne, obecnie jest to obszar zalesiony, mieszkańcy nazywają go leśnym parkiem i chcą zmiany decyzji. Ostateczny głos ma należeć do radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 29 listopad 2022 20:57

Jakie działanie ma adiuwant rzepak?

Olej rzepakowy jest stosowany od ponad 5000 lat jako olej do gotowania i jako środek leczniczy. Jest to roślina jednoroczna spokrewniona z gorczycą, kapustą i rzepą, dostarczająca wartości odżywczych do diety człowieka. Uważany jest za jeden z najzdrowszych olejów roślinnych ze względu na wysoką zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (56%). Do jego ochrony niezbędny jest dedykowany adiuwant.

Opublikowano w Polecane

Odcinek południowej obwodnicy Torunia w ramach drogi ekspresowej S-10 jest dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dość pechowy, o ile na pozostałych trzech (od węzła Bydgoszcz Stryszek, przez Emilianowo i Solec Kujawski pod sam Toruń) podpisane są już umowy z wykonawcami na tym odcinku pojawiały się problemy - w poniedziałek 28 listopada po raz trzeci dokonano wyboru najlepszej oferty.

Opublikowano w Regionalne

Z ostatniej korekty budżetu na 2022 rok Koronowa deficyt tegoroczny wyniesie prawie 30 mln zł czyli 18% dochodów, sytuacja na pewno mogąca budzić niepokój, projektu na 2023 rok nie znamy, bo nie został jeszcze opublikowany pomimo ustawowego obowiązku (do połowy listopada), w środę natomiast Rada Miejska zajmie się swoimi dietami, łaskawie nazywając swoje działania obniżkami.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o przekazaniu czterem regionom na Ukrainie łącznie 300 tys. zł – wsparcie to ma pozwolić na zaopatrzenie Ukraińców w agregaty prądotwórcze, śpiwory oraz przenośne kuchenki gazowe. Jest to odpowiedź na ostatnie działania Rosji, która oparła swoje działania na niszczeniu infrastruktury cywilnej, przez co powstają ogromne problemy z dostępnością prądu.

Opublikowano w Regionalne

Infrastruktura Park&Ride w Bydgoszczy w większości lokalizacji świeci pustkami, nie będzie niczym nadzwyczajnym stwierdzenie, że więcej wydajemy obecnie więcej na utrzymanie infrastruktury i prąd, niż przynosi to wpływów, dlatego konieczne jest podjęcie w miarę szybko działań naprawczych. Wymagać będzie to jednak mentalnego odcięcia się Rady Miasta od radykalnych postulatów środowisk które upatrują wszelkich nieszczęść w samochodach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Most Grunwaldzki biegnie wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej nieopodal ulicy Bronikowskiego, po wybudowaniu nowych mostów przylegających do Węzła Zachodniego jego znaczenie dla ruchu zmalało, służy on głównie obsłudze ruchu w kierunku wspomnianej ulicy Bronikowskiego. Od pewnego czasu dostrzegane jest jednak zapadanie się nasypu na stronie mostu przylegającej do ulicy Bronikowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2012 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30