Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 05 listopad 2022

87,8 mln zł – to łączny dług mieszkaniowy bydgoszczan, ze średnim zadłużeniem przekraczającym 30 tys. zł wynika z raportu Rejestru Dłużników BIK InfoMonitor. Na drugi mmiejscu znajdujá sie warszawiacy, których łączny dług przekracza 31 mln zł. Bydgoszcz biję pod tym względem Warszawę jednak ponad dwukrotnie. Co istotne BIG InfoMonitor zadłużenie mieszkaniowe wszystkich Polaków szacuje na 194,5 mln zł, czyli odpowiadamy za około 45% całego zadłużenia Polaków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zajmujący się zawodowo badaniami opinii publicznej Marcin Palade zaktualizował prognozy podziału mandatów w okręgach w oparciu o nastroje społeczne z końcówki października – w okręgu bydgoskim na zdecydowanego lidera wysuwa się Koalicja Obywatelska, która z 12 mandatów przypisanych okręgowi wzięłaby 5. Odbyłoby się to kosztem PSL, który według tego zestawienia nie miałby w okręgu bydgoskim posła.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 4 listopada przypadały imieniny Karola, przed 17-laty władze powiatu inowrocławskiego przychyliły się do oczekiwań społeczności Zespołu Szkół w Kościelcu w sprawie ustanowienia św. Jana Pawła II patronem tej placówki. W imieniny Karola oraz w rocznicę nadania jego patronatu w podinowrocławskiej szkole odbyła się symboliczna uroczystość.

Opublikowano w Inowrocław

W 2023 roku zacznie działać tzw. tarcza solidarnościowa, która ma uchronić polskie gospodarstwa domowe przed drastycznymi podwyżkami cen prądu. Wprowadza ona limity zużycia energii, dla których cena zostanie zamrożona na poziomie z tego roku. – Jeśli okaże się, że nie mieścimy się w limicie albo jeśli jesteśmy blisko jego górnej granicy, trzeba sprawdzić, które z domowych urządzeń odpowiadają za największe zużycie energii – mówi Marcin Sołtys, ekspert Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, dzięki zmianie nawyków korzystania z domowych sprzętów AGD i RTV można zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet 300 zł rocznie, a przy tym zmieścić się w limitach gwarantujących rozliczenia po tegorocznych cenach.

Opublikowano w Magazyn

W czwartek w Bydgoszczy odbyła się ogólnopolska konferencja poświęcona Wojskowym Obozom Internowania, w 40. rocznicę ich powstania, bowiem pobór w ich struktury nastąpił w dniach 3 i 4 listopada. Bydgoszcz stała się zatem miejscem ogólnopolskich obchodów rocznicy wdrożenia tej formy represji, bowiem jak wynika z dokumentów, w ten sposób chciano się pod pretekstem ćwiczeń wojskowych pozbyć przeciwników władzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku października w Warszawie odbył się protest samorządowców, w którym udział wzięli samorządowcy oraz urzędnicy z całej Polski. Protest sprzed Sejmu i Senatu przeszedł pod Kancelarię Premiera pod hasłem ,,Tylko ciemność”, protestowano przeciwko stawkom oferowanym samorządom przez państwowe koncerny. Bydgoscy radni PiS zarzucają prezydentowi Rafałowi Bruskiemu wynajęcie przez ratusz autokaru, prezydent natomiast broni swoich działań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31