Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 09 listopad 2022

Na początku października informowaliśmy, że bardzo prawdopodobne jest, iż w kolejnej kadencji w Radzie Miasta Bydgoszczy zamiast 31 radnych zasiądzie tylko 28. Dane Krajowego Biura Wyborczego podsumowujące populację na koniec III kwartału br. wskazują, ze praktycznie ten scenariusz jest przesądzony, bowiem w kwestii ludności mamy tendencję spadkową. Taka sytuacja oznacza spore przetasowania w podziale Bydgoszczy na okręgi wyborcze, do którego przez długie lata się przyzwyczailiśmy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesteś właścicielem jednej lub kilku nieruchomości, które chcesz szybko sprzedać, a uzyskane w ten sposób pieniądze zainwestować lub przeznaczyć na budowę nowego domu? Czy istnieją sprawdzone sposoby na to, aby szybko sprzedać dom jednorodzinny kub dom mieszkalny w zabudowie szeregowej i dodatkowo uzyskać za to dobre pieniądze? Może się to wydawać trudne od uwierzenia, ale tak, są skuteczne sposoby, aby taką sprzedaż dokonać. W tym artykule dowiesz się, jak sprawnie i w krótkim czasie sprzedać dom wolnostojący. Informacje o takich ogłoszeniach możesz znaleźć np. na stronie https://kazo.pl/domy/bydgoszcz.

Opublikowano w Polecane

Parlament uchwalił, że cena prądu dla samorządów w 2023 roku nie będzie mogła być większa (przy spełnieniu pewnych warunków) niż 970 zł za MWh (obecnie Bydgoszcz dzięki obniżce VAT płaci około 500 zł). Bydgoszcz wraz innymi samorządami z obszaru metropolitalnego w ramach Bydgoskiej Grupy Zakupowej wciąż jednak nie wyłoniły wykonawcy, który będzie w przyszłym roku dostarczał prąd. Po fiasku dwóch ostatnich przetargów ratusz jeszcze w tym tygodniu zwróci się do firm energetycznych o zawarcie umowy z wolnej ręki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie samorządy oraz instytucje im podległe są zobowiązane zmniejszyć zużycie prądu o przynajmniej 10%. W przypadku Bydgoszczy, gdzie od wielu lat szukano oszczędności, zmniejszenie zużycia prądu o 10% będzie bardzo trudnym zadaniem, w środę na konferencji prasowej prezydent zaprezentował działania jakie mają doprowadzić do wdrożenia tego oczekiwania.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę po południu doszło do groźnego zdarzenia na stacji benzynowej przy ulicy Kujawskiej. Początkowo Straż Pożarna otrzymała sygnał o pożarze samej stacji, na miejsce przyjechały cztery zastępy, tam okazało się, że doszło do samopodpalenia, którego dokonał młody mężczyzna w wieku około 20 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek będziemy świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tego dnia już Francuzi i Brytyjczycy będą natomiast świętować zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie. Zdaniem senatora Andrzeja Kobiaka znaczenie 11 listopada jest wyolbrzymiane, głównie dlatego, aby oddać wyjątkowy hołd Józefowi Piłsudskiemu. Kobiak wprost uważa, że większe zasługi dla niepodległości Polski miał Ignacy Jan Paderewski.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 11 listopada obchodzić będziemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tego dnia w Inowrocławiu odbędzie się szereg wydarzeń, w ramach których będzie można uczcić tę wyjątkową datę. Rozpocznie się wszystko od Mszy Świętej w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 09 listopad 2022 06:40

Bydgoskie ZOO żegna Yardana-Altaja

19-letni tygrys syberyjski Yardan-Altaj był jedną z największych atrakcji bydgoskiego ogrodu zoologicznego. Kilka dni temu bydgoskie ZOO poinformowało, o pożegnaniu zwierzęcia. Yardan-Altaj w bydgoskim ZOO mieszkał od października 2014 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30