Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 maj 2023

W swojej treści Konstytucja 3 Maja nie była zbyt republikańska, była jednak próbą naprawy ustroju państwa, niektórzy opisują ją jako ,,kompromis szlachecko-królewski”, czyli była kompromisem potrzebnym w ówczesnej Rzeczypospolitej. Dzisiaj, gdy żyjemy w Polsce republikańskiej, rocznica jej uchwalenia powinna zatem zawsze skłaniać do refleksji nad stanem naszego państwa, w którym wymagających naprawy nie brakuje.

Opublikowano w Regionalne

Od wielu lat prezydent Bydgoszczy zapowiada potrzebę rozbudowy trasy W-Z do standardu dwupasmowego w całym przebiegu oraz powstanie trzech bezkolizyjnych skrzyżowań z ulicami Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego, a docelowo przebudowę Węzła Wschodniego (co wymuszać może dodatkowo konieczność wybudowania za kilka lat nowego mostu w miejsce wyeksploatowanych Wiaduktów Warszawskich). Opracowano studium, największym problemem są jednak środki, bowiem Bydgoszczy na dzisiaj ze swoich środków na te ambitne zamierzenia nie stać.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 maja tradycyjnie został zainaugurowany w Bydgoszczy sezon motocyklowy – ulicami Bydgoszczy przejechało w paradzie kilka tysięcy motocyklistów. Jednoślady wyjechały z ulicy Szajnochy, finałem rajdu był Myślęcinek, gdzie odbył się jednocześnie piknik dla uczestników. Wydarzenie przebiegło bez incydentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Oprócz herbu Miasto Bydgoszcz od wielu lat wykorzystuje na potrzeby promocyjne logotyp z charakterystycznymi trzeba spichrzami. Na Politechnice Bydgoskiej w ramach zajęć na kierunku wzornictwa zachęcono studentów, aby przedstawili swoje wizje logotypów, w efekcie czego powstała wystawa, którą można do 11 maja oglądać na żywo na parterze w Młynach Rothera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30