Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 maj 2023

Przyszłości kładki nad alejami Wojska Polskiego poświęcone były konsultacje społeczne, po których zdecydowano się na jej rozbiórkę i wybudowanie naziemnego przejścia dla pieszych, jedni się cieszą, bo łatwiej ma być niepełnosprawnym i seniorom, są jednak niezadowoleni, wolący utrzymać kładkę. ZDMiKP ogłosił przetarg na rozbiórkę i wybudowanie naziemnego przejścia, ale zamiar na razie wstrzymała cena.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w komorze Kopalni Soli ,,Wieliczka”, podczas obrad Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki NSSZ ,,Solidarność”, związkowiec z Inowrocławia Jerzy Gawęda został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dlą działalności związkowej i samorządowej. Gawęda związany jest głównie z Inowrocławskimi Kopalniami Soli ,,Solino”, pełni też mandat radnego województwa.

Opublikowano w Inowrocław

Obecnie znajdujemy się w dość szczególnym momencie jeżeli chodzi o wydatkowanie środków europejskich, do końca tego roku rozliczane są środki ze starej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020, które obecnie są głównym oczkiem uwagi, ale też w tym roku pojawią się pierwsze środki z nowej perspektywy 2021-2027 (z rozliczeniem do 2030 roku). 28 kwietnia 2023 roku to w pewnym sensie data historyczna dla województwa, bowiem tego dnia ogłoszono pierwszy nabór wniosków dla perspektywy 2021-2027.

Opublikowano w Regionalne

Umowa z firmami odbierającymi od bydgoszczan odpady zakończy się wraz z końcem roku. Na początku maja ratusz ogłosił przetarg na odbiór odpadów od stycznia do końca 2027 roku. Po otwarciu ofert, co planowane jest na przełomie maja i czerwca, poznamy oferty, co pozwoli oszacować czy uda się po nowym roku utrzymać dotychczasową cenę odpadów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała otwarcia w przetargu na remont liczących około 3,8 km odcinków drogi krajowej nr 80 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Celem prac jest przywrócenie parametrów drogi, które uległy degradacji z uwagi na duży ruch pojazdów, co ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nie będzie to jednak modernizacja, zatem nadal utrzymany będzie jednopasmowy standard ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Tęczowe czwartki” organizowane w przeszłości w polskich szkołach zawsze budziły emocje, dlatego też rząd poprzez projekt Lex Czarnek chciał, zwiększyć kontrolę nad tym jakie organizacje pojawiają się w szkołach kuratorom oświaty, co z kolei również budziło emocje społeczne, a ostatecznie prezydent Andrzej Duda ją zawetował. Teraz PiS popiera projekt obywatelski, który ma być pewnym kompromisem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30