Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 czerwiec 2023

Gdy wpiszemy w Google ,,szynowąż”, to wyświetli nam się szereg linków, wszystkie jednak nawiązują do Bydgoszczy. Szynowąż stał się zatem już miejską legendą, pojawienie się go w ubiegłym tygodniu pokazuje jednak, że mamy nadal problem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska Liberalna, której korzenie sięgają Strajku Przedsiębiorców w sondażach praktycznie nie istnieje, na Kujawach rozpoczyna się współpraca tego środowiska z niektórymi zrzeszonymi w Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu przedsiębiorcami. Pojawiły się też wspólne postulaty, pod którymi zbierano w ostatnim czasie podpisy w ramach petycji do wojewody, przedstawiciela rządu w terenie.

Opublikowano w Inowrocław

Wyobraź sobie, że pewnego dnia logujesz się na swoje konto i widzisz tam okrągłe zero – mimo że powinny znajdować się na nim pieniądze. To czarny, ale niestety realny scenariusz, który stanie się rzeczywistością, jeżeli nie będziesz przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z internetowych usług bankowych. Nie ułatwiaj hakerom życia, zachowaj czujność i zgłaszaj do banku podejrzane SMS-y. Oto, co musisz robić, aby twoje pieniądze były bezpieczne.

Opublikowano w Polecane
wtorek, 13 czerwiec 2023 16:44

Ogłoszony został termin eurowyborów

Wybory do Parlamentu Europejskiego zakończą maraton wyborczy, który rozpocznie się wyborami parlamentarnymi do Sejmu i Senatu na jesień tego roku (termin nie jest jeszcze znany), później na wiosnę będziemy mieli wybory samorządowe, a na zakończenie w czerwcu wybory europejskiej. Frekwencja z ostatnich lat pokazuje, że wybory do Parlamentu Europejskiego nie budzą takich emocji jak parlamentarne, czy nawet samorządowe. Wybory w całej Unii Europejskiej odbywać będą się w dniach 6-9 czerwca.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 12 czerwca Politechnika Bydgoska zawarła z dyrekcją świeckiego szpitala o współpracy w tworzeniu Wydziału Medycznego. Będzie to kolejny szpital z regionu zaangażowany w tworzenie nowego kierunku. Prorektor zapowiada, że toczą się rozmowy z kolejnymi placówkami.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 13 czerwiec 2023 12:23

Zmiana u sterów bydgoskiej Soliarności

Kierujący regionem bydgoskim NSZZ Solidarność Leszek Walczak od wielu kadencji, nie zabiegał o reelekcję w czasie wyborów, które odbyły się na początku czerwca. Nowym przewodniczącym regionu bydgoskiego został Sebastian Gawronek dotychczasowy wiceprzewodniczący.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku dni prom pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem nie pływa w ogóle z uwagi na niski poziom Wisły, dzisiaj trudno prorokować kiedy Wisła się podniesie, ale patrząc na lata poprzednie i wiszące nad nami widmo suszy być może dopiero w przyszłym roku. Jeszcze kilkanaście dni temu marszałek Piotr Całbecki z dumą zapowiadał, że rozważa zakup drugiej jednostki promowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec września po raz trzeci odbędzie się Blu Game Show na Immobile Łuczniczce, w tym roku po raz pierwszy patronat honorowy nad wydarzeniem udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki, co pokazuje życzliwe nastawienie resortu do rozwoju wirtualnych sportów. Organizator wydarzenia BluStreamTV liczy, że Bydgoszcz docelowo stanie się polską stolicą e-sportu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29