Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 czerwiec 2023

Na początku września międzynarodowa federacja szachowa FIDE chce zorganizować w Bydgoszczy Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Niestety na obrzydzenie bierze, gdy poznamy całą kuchnie FIDE i wyraźne sprzyjanie Federacji Rosyjskiej. Przyzwoitość nakazuje, abyśmy zbojkotowali FIDE – ten apel kieruje do innych lokalnych mediów, ale także polityków, którzy swoją obecnością mogą legitymować te wszystkie działania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesteśmy po dość ciekawym tygodniu w Parlamencie Europejskim, będzie to też główny temat tego wydania Przeglądu Zagranicznego. Przed tygodniem mówiliśmy o skutkach wysadzenia tamy w Nowej Kachowce, co doprowadziło do zalania części Chersonia oraz wielu ukraińskich miejscowości. Odpowiedzią Europy na to jest rezolucja, w której Parlament Europejski wzywa do szybkiego przyjęcia Ukrainy do NATO.

Opublikowano w Magazyn

Z polską demokracją nie jest dzisiaj najlepiej, o czym pokazuje najnowszy Press Fredom Index, w którym polska zajmuje 5 miejsce od końca w Unii Europejskiej. Byliśmy świadkami utrudniania w uzyskaniu koncesji przez telewizję TVN24 oraz próby przyjęcia ustawy lex TVN. Problemem medialnym jest też skonsolidowanie sporego kapitału medialnego w jednym podmiocie, na dodatek w pełni zależnym od państwa. Również wątpliwość budzi sposób zarządzania telewizją publiczną i spółkami Polskiego Radia. Na domiar złego rynek medialny coraz bardziej widowiskowo niszczą samorządowcy swoimi pseudomediami redagowanymi przez urzędników.

Opublikowano w Regionalne

Do obiegu w ramach wydawnictwa Poczty Polskiej ,,Sztuka Sakralna” trafiła kartka pocztowa poświęcona Kościołowi Świętej Trójcy i Najświętszej Marii Panny w Strzelnie. Od 2017 roku ta świątynia ma status Pomnika Historii. Kartka pocztowa wydrukowana została w nakładzie 5 tys. sztuk.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec roku nagle doszło do odwołania prezesa i członka zarządu bydgoskiego Nitro-Chem, powodów tej dymisji publicznie jednak nie wyjaśniono. Dzisiaj na portalu Onet.pl pojawiała się publikacja, z której wynikać miało, że odwołany wówczas prezes Andrzej Łysakowski miał mieć na komputerze zainstalowane oprogramowanie szpiegowskie, o co publikacja obwinia poprzedniego wiceprezesa Krzysztofa Kozłowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 czerwiec 2023 12:50

Fabryka Lloyda stała się areną walki

W sobotni wieczór w odrestaurowanej Fabryce Lloyda odbyła się gala Fight & Music z okazji 13. rocznicy powstania klubu Golden Dragon. Publiczność mogła zobaczyć w klatce emocjonujące pojedynki w różnych klasach od boksu przez K-1 po MMA. Do tego atrakcją dla publiczności była muzyka grana przez DJ-ów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od lipca 2022 roku Portem Lotniczym Bydgoszcz kieruje Edward Hartwich, który jest jednocześnie dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Obie funkcje są niezwykle odpowiedzialne, jak widać Zarząd Województwa nie ma obaw, iż wpłynąć może to niekorzystnie na efektowność, skoro nie może się on skupić całej uwagi jednej z tych instytucji. Edward Hartwich to były wicemarszałek województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29