Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 02 czerwiec 2023

W środę 24 maja w bydgoskim ratuszu, gdy miała miejsce sesja Rady Miasta Bydgoszczy, gościł wicemer Krzemieńczuka, miasta partnerskiego Bydgoszczy Ruslan Protsenko – odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli prezydenta, Metropolii Bydgoszcz, obecny był też bydgoski radny. Z racji, że było to oficjalne spotkanie pojawiły się w mediach społecznościowych zdjęcia, ale nikt specjalnie tego nie rozgłaszał. Sprawa budzi już jednak większe emocje w samym Krzemieńczuku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Opublikowano w Regionalne

Odebranie kobiecych mistrzostw przez międzynarodową federację szachową Bydgoszczy i przeniesienie ich na Cypr miało na celu umożliwić rosyjskim zawodnikom start, w zamian Bydgoszcz ma dostać Drużynowe Mistrzostwa Europy od FIDE – mówi w rozmowie z nami Peter Heine Nielsen, duński arcymistrz szachowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski uczestniczyli w czwartek w inauguracji XI Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów, który odbywa się w Bydgoszczy. Miejscem uroczystej jego inauguracji była Opera Nova.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa po analizie odwołań postanowiło przekazać 100 tys. zł na wsparcie Festiwalu Prapremier, które zorganizuje Teatr Polski w Bydgoszczy. Prapremiery to marka budowana od wielu lat, choć niemal co roku jesteśmy świadkami dyskusji o dotacji rządowej. W latach, gdy resort kultury nie daje wsparcia, festiwal organizowany jest głównie dzięki środkom Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29