Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 czerwiec 2023

- Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane – ocenił Maciej Gust z ZDMiKP podczas sesji Rady Miasta w listopadzie 2020 roku. Przeprowadzane w tamtym okresie prace miały na celu wydłużyć okres eksploatacji o kolejne kilka lat, ale jasno zasygnalizowano, że przed 2030 rokiem wiadukty powinny zostać rozebrane. Technologia w jakiej je wykonano nie odpowiada bowiem dzisiejszym natężeniom ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

NATO tworzy obecnie 31 państw, najmłodszym członkiem jest Finlandia, do tego dochodzą państwa sprzymierzone, każde z tych państw posiada swoje siły zbrojne oraz systemy dowodzenia, kluczowe będzie w potencjalnym teatrze działań bojowych ,,dogadywanie się „ tych systemów. Budowaniu interoperacyjności wewnątrz NATO służą ćwiczenia CWIX, które od wielu lat odbywają się w czerwcu w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Sprawia to, że Bydgoszcz jest kluczowym ośrodkiem w procesie budowania interoperacyjności.

Opublikowano w Bydgoszcz

63 proc. Polek sprzeciwia się nowym przepisom antyaborcyjnym, a zdaniem 71 proc. przełożą się one na spadek liczby urodzeń – wynka z badania przeprowadzonego przez IRCenter dla agencji informacyjnej Newseria. Pokazuje ono również, że spada zaufanie Polek do lekarzy, a kobiety przestały już wierzyć, że marsze i protesty mogą cokolwiek zmienić na ich korzyść. Wszystko to – w połączeniu z obawami o sytuację matek na rynku pracy – już przekłada się na coraz niższą liczę urodzeń. – To zaostrzone prawo aborcyjne będzie mieć daleko idące efekty za 10, 20 czy 30 lat. Będziemy społeczeństwem,  w którym 30 proc. będą stanowić ludzie samotni – przestrzega socjolożka Dorota Peretiatkowicz.

Opublikowano w Regionalne

Od 2006 roku trwają poszukiwania inowrocławianki Małgorzaty Wnuczek, która ostatni raz widziana była w miejscowości Leicester w Wielkiej Brytanii. Zagadkę jej zaginięcia próbują przez prawie dwie dekady rozwiązać polscy i brytyjscy śledczy. Jest szansa, że właśnie ma miejsce przełom w tej sprawie.

Opublikowano w Inowrocław

Chorwacja to jeden z popularniejszych w Polsce kierunków wakacyjnych - Podejrzewam, że polscy turyści będą korzystali z naszych maszyn, kto wie czy będą się spodziewać, że t o są polskie maszyny – mówi nam Krzysztof Lubiszewski, współwłaściciel startupu Break&Wash, który wdrożył na polski rynek pralkomaty. W Polsce działa obecnie ponad sto pralkomatów w około 70 lokalizacjach, w najbliższym czasie na obszarach nadmorskich pojawi się kolejne 20 lokalizacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

U wybrzeży Port-La Nouvelle (południowa Francja) planowana jest budowa kompleksu wiatrowego EolMed, która docelowo ma produkować 100GWh energii elektrycznej rocznie, czyli zapotrzebowanie dla około 50 tys. mieszkańców. Infrastruktura powstanie 18 km od wybrzeży, wymaga to wykorzystania specjalistycznego okablowania, a to ma być produkowane w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Styczeń 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31