Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 czerwiec 2023

Atak typu DDoS to jedna z najpopularniejszych metod hakerskich, która opiera się o generowanie sztucznego ruchu z wielu komputerów, co w praktyce poprzez przeciążenie może blokować funkcjonowanie danej usługi czy strony internetowej. W ostatnich latach atak tego typu przeprowadzono chociażby na strony Sejmu RP. Często do ataków wykorzystuje się zainfekowane komputery osób nie będących nawet tego świadomymi. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy postawiła niedawno zarzuty dwóm osobom oferującym ataki tego typu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główne tematy dzisiejszego wydania to rola sztucznej inteligencji na nowoczesnym polu bitwy oraz oczekiwania Parlamentu Europejskiego co do reformy wyborczej. Po ponad dwóch miesięcznych negocjacjach udało się też powołać nowy rząd w Finlandii.

Opublikowano w Magazyn

Sejmik Województwa na poniedziałkowej sesji wyraził swoje oczekiwania co do przebiegu Kolei Dużych Prędkości, w uwzględnieniu planów rządowych, Sejmik wyraził oczekiwanie, aby zbudować nową linię, która połączy największe miasta województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto pojawia się oczekiwanie dalszej rozbudowy infrastruktury na zachód, aby nasze województwo było głównym traktem łączącym Szczecin z CPK i Warszawą.

Opublikowano w Regionalne

Po raz ostatni w tej kadencji Rada Miejska w Inowrocławia dyskutowała nad wnioskiem o udzielenie prezydentowi absolutorium i wotum zaufania. W przypadku absolutorium włodarz Inowrocławia Ryszard Brejza cieszył się dość sporym poparciem radnych, radni również udzielili mu zdecydowanie wotum zaufania. Glosowanie nad tymi wnioskami to ustawowy obowiązek samorządu, dlatego dzisiejszą sesję należy traktować jako jedną z ważniejszych w roku.

Opublikowano w Inowrocław

Wodociągi w najbliższym czasie będą budowały w Śródmieściu kolejne podziemne zbiorniki retencyjne, z tego powodu dojdzie do sporych zmian w organizacji ruchu na ulicy Gdańskiej. Od soboty 1 lipca zawieszone zostanie funkcjonowanie tramwajów po ulicy Gdańskiej, dojdzie też do ograniczeń w ruchu kołowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

22 kwietnia przypadkowa osoba w lasie pod Zamościem, kilkanaście kilometrów od centrum Bydgoszczy, znalazła pocisk. Najprawdopodobniej przeleżał on tam od 16 grudnia, eksperci potwierdzili, że był to wykorzystywany przez Rosję pocisk manewrujący Ch-55 zdolny do przenoszenia głowicy nuklearnej. Od tego znaleziska minęły już przeszło dwa miesiące, a opinia publiczna wciąż wie o tej sprawie niewiele.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wracamy do sprawy sporu prawnego wokół decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z 2018 roku, która nałożyła na syndyka masy upadłościowej po Zachemie zobowiązania do usunięcia szkód środowiskowych. Symboliczną istotą tej decyzji jest wskazanie winnego zanieczyszczeń, czyli dawnych zakładów chemicznych Zachem oraz prawnych jego kontynuatorów. Przez kolejne lata były podejmowane próby wycofanie tamtej decyzji z obiegu, najprawdopodobniej ostatecznie jednak ona zostanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29