Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 czerwiec 2023

104 lata temu – 28 stycznia 1919 roku podpisany został Traktat Wersalski, nowy ład światowy, który sankcjonował powrót niepodległej Polski na mapę Europy. Dzisiaj w sposób szczególny oddajmy cześć sygnatariuszom Traktatu Wersalskiego Romanowi Dmowskiemu i Ignacemu Janowi Paderewskiemu, ale też pamiętajmy o tych wszystkich, którzy przyczynili się do odrodzenia Polski – w sposób szczególny spoglądajmy na Powstańców Wielkopolskich oraz Leona Jantę-Połczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

У вівторок обласна станція швидкої допомоги передала автомобіль швидкої допомоги харківському фонду "Даруй добро". Харків - це місто в Україні, яке останнім часом бореться з наслідками повені після прориву дамби. Автомобіль швидкої допомоги Mercedes Sprinter в Куявсько-Поморському воєводстві був використаний в якості резервного варіанту. Після оновлення автопарку під час пандемії з'явилася можливість передати один з автомобілів в Україну.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przekazała we wtorek karetkę fundacji Daruj Dobro z Charkowa. Charków to miasto w Ukrainie, które w ostatnim czasie boryka się ze skutkami zalania po wysadzeniu tamy. Karetka marki Mercedes Sprinter w województwie kujawsko-pomorskim była wykorzystywana jako rezerwowa. Po odnowieniu taboru w okresie pandemii, pojawiła się możliwość, aby jeden z pojazdów przekazać na Ukrainę.

Opublikowano w Bydgoszcz

7 czerwca odbyły się obrady komisji konkursowej powołanej przez prezydenta Inowrocławia w celu powołania nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Wojciecha w Inowrocławiu. Pierwotnie ogłoszono, że wygrała Katarzyna Łuczak, następnie jednak prezydent Inowrocławia konkurs unieważnił, ogłaszając 15 czerwca nowy konkurs. Działająca przy tej szkole Rada Rodziców napisała z tego powodu skargę.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec 2022 roku Chiny ogłosiły koniec trzyletniego reżimu lockdownów prowadzonego w myśl polityki „zero covid”, a globalne rynki liczyły na szybkie odbicie gospodarki Państwa Środka. Tak się jednak nie stało. Jednym ze skutków słabego odbicia w drugiej co do wielkości gospodarce świata są niskie ceny surowców, zwłaszcza ropy naftowej. Notowaniom nie przyszło w sukurs nawet cięcie produkcji przez OPEC+ i dodatkowo przez Arabię Saudyjską.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę pod kopalnią Turów przy granicy z Czechami odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości na której obok Jarosława Kaczyńskiego przemawiali Zbigniew Ziobro oraz Adam Bielan. Miało to pokazać, że obóz Zjednoczonej Prawicy jest zjednoczony, choć jeszcze niedawno widoczne były publiczne utarczki. Również w okręgu bydgoskim PiS próbuje budować taki przekaz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni zaczynają okres wakacyjny (choć diety oczywiście i tak dostaną w lipcu i w sierpniu), to dobry pretekst, aby podsumować ostatnie miesiące. Niestety będzie to bardzo gorzka ocena, pierwszy raz publicznie wyrażę nawet opinie, że radni bieżącej kadencji tworzą najgorszą zbieraninę w historii Bydgoszczy. Do tego stopnia, że wydaje mi się trochę wstydem pobierać dietę z podatków na które ciężko musieli zapracować bydgoszczanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29