Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 czerwiec 2023

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Przy tej okazji powracają głosy, aby nadać mu rangę muzeum narodowego, wówczas odpowiedzialność za nie przejęłoby Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Status muzeum narodowego to zawsze wyższa ranga, ale też dostęp do większego finansowania, za czym z kolei mogą pójść cenniejsze eksponaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie czerwca Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku dotyczące demografii. Jak czytamy w przedmowie do tego opracowania – nie są to dane zbyt optymistyczne.

Opublikowano w Regionalne

Postać Michała Woźnickiego, byłego salezjanina jest znana szczególnie w Poznaniu gdzie urzęduje, jednocześnie jest problemem dla salezjanów, którzy doprowadzili go do suspensy (wydalenia go ze stanu kapłańskiego), przez długi czas Wroniecki nadal odprawiał Mszę w ich klasztorze, dopiero przed rokiem z udziałem policji udało się go eksmitować. Jak się okazuje złe wrażenie Woźnicki zostawił też w okolicach Kruszwicy.

Opublikowano w Kruszwica
czwartek, 29 czerwiec 2023 14:11

Misja na Zakarpaciu: Kto stoi za prowokacją?

Wydaje nam się, że w naszym otoczeniu prawdopodobieństwo wpływu rosyjskich służb lub innych grup interesu jest niemal niemożliwe. Jest to ważne zagadnienie w przypadku możliwości zastosowania wobec Polski modelu wojny hybrydowej. Historia z 2018 roku pokazuje, że wcale nie są to scenariusze nierealne. Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiego filmu dokumentalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek informowaliśmy o tym, że Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Wojciecha w Inowrocławiu złożyła skargę na unieważnienie przez prezydenta Inowrocławia konkursu na dyrektor szkoły, który miała wygrać Katarzyna Łuczak. Urząd Miasta Inowrocławia odpowiada nam, że taka sytuacja ma miejsce w tym samorządzie po raz pierwszy oraz wyraża ubolewanie, że do niej doszło.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29