Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 czerwiec 2023

W dniach 24 i 25 maja w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji - INTARG, pracownicy naukowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przywieźli z nich 15 medali i nagród. To jedne z najważniejszych tego typu targów w Polsce, choć naukowcy z UKW z powodzeniem przywożą medale także z targów zagranicznych, w szczególności z kierunku azjatyckiego Japonii i Tajwanu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dniach 6-9 czerwca 2024 roku obywatele Unii Europejskiej wybiorą skład Parlamentu Europejskiego – w ubiegłym tygodniu ogłoszono te terminy, w przypadku polski, z uwagi na zwyczaj wybory odbędą się w niedzielę 9 czerwca. Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego europosłowie przyjęli jednocześnie stanowisko, w którym wskazują na obawy wpływu rosyjskich służb na wybory w Europie.

Opublikowano w Magazyn

Zamek krzyżaki w Świeciu zbudowany został w XIV wieku, pełnił on ważną rolę w regulacji ruchu na Wiśle, z uwagi na bliskie położenie. W czasie potopu szwedzkiego w XVII wieku został poważnie uszkodzony. Zamek został częściowo rozebrany, część ruin zakonserwowano i są pozostały one do dzisiaj. Dzisiaj dowiadujemy się jednak zupełnie nowych rzeczy o zamku.

Opublikowano w Regionalne

Rok 2022 Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu zakończył kwotą ponad 21,4 mln zł straty netto, to ponad 3 razy tyle co w 2021 roku 7 razy tyle co w 2020 roku, w rezultacie na koniec 2022 roku zobowiązania inowrocławskiego szpitala przekroczyły 104 mln zł , wynika z raportu o sytuacji ekonomiczno-finansowej, który opublikował szpital. Jest to niepokojąca sytuacja dla finansów Powiatu Inowrocławskiego, który odpowiada za długi szpitala.

Opublikowano w Inowrocław

Kabaret Starszych Panów w Polsce znają niemal wszyscy, a na pewno ze starszych pokoleń, jedną z wyróżniających się postaci był Jeremi Przybora, uznany pisarz, poeta i satyryk, wcześniej także rektor Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia w Bydgoszczy, a także spiker podczas powstania warszawskiego. Przybora sporą część młodego życia spędził w Fordonie, który wówczas nie był jeszcze częścią Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłym roku w budżecie Bydgoszczy kwota 16 mln zł zostanie rozdysponowana na projekty w ramach tegorocznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie mieszkańców – czyli najważniejszy moment – odbędzie się pod koniec roku, dobiega końca jednak etap zgłaszania projektów – można to zrobić do wtorku (6 czerwca) godziny 12:00.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2022 nie był aż tak tragiczny jeżeli chodzi o przyrost naturalny w Bydgoszczy jak rok 2021 – przynajmniej na pierwszy rzut oka, bowiem spadła liczba zgonów (co ma związek z mniejszym wpływem COVID-19), ale jak spojrzymy na urodzenia, to jest fatalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przeszło 1,6 mld euro, czyli prawie 6 mld zł z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko przeznaczone będzie na rozwój kolei aglomeracyjnych. Nabór wniosków rozpocznie się późną jesienią i potrwa ponad rok, zatem wciąż mamy trochę czasu, ale nie za dużo, aby mimo wszystko spróbować zrealizować jakieś projekty, skoro panuje consensus co do tego, że transport kolejowy nie jest w pełni w przypadku Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego wykorzystywany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30