Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 czerwiec 2023

Z szacunków Urzędu Transportu Kolejowego ze stacji kolejowej Bydgoszcz Zachód korzysta dziennie od 20 do 50 pasażerów, pod tym względem to jedna z mniejszych stacji w województwie, choć za kilka tygodni najprawdopodobniej pasażerom zostanie udostępniony budynek nowego dworca. PKP PLK chce przebudować też perony. W nieco dalszej przyszłości może być to jeden z ważniejszych dworców w regionie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od momentu, gdy wiele lat temu wykonaliśmy serię zdjęć w Kcyni zauważyć można, że tablice zrobiły się coraz mniej czytelne. Pokazuje to, że powolny proces degradacji tego miejsca postępuje. Dzisiaj ciężko powiedzieć, czy plany rewitalizacyjne się powioda. Dla potomnych warto to miejsce udokumentować.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W połowie maja jako jedyni w Bydgoszczy (celowo sprawdziłem) opublikowaliśmy kolejny apel Pracodawców Pomorza i Kujaw o pilne odblokowanie środków z Krajowego Programu Odbudowy, bo tych pieniędzy bardzo potrzebuje polska gospodarka - Pozbawieni środków z KPO polscy przedsiębiorcy, w tym skupieni w naszym związku, pomimo swojej niezwykłej żywotności, woli przetrwania i kreatywności, tracą dystans do swoich konkurentów z zagranicy i to nie tylko do tych zachodnich, ale nawet do czeskich, słowackich rumuńskich, bułgarskich czy z krajów bałtyckich, z którymi z powodzeniem do tej pory konkurowali.

Opublikowano w Regionalne

W maju informowaliśmy o tym, że amerykańskie muzeum Chicago Arteneum wyróżniło bydgoszczanina Przemysława Gawędę wśród 40 najlepszych architektów poniżej 40 roku życia w Europie. To wyróżnienia ma na celu wskazać najbardziej perspektywicznych projektantów. Zapraszamy na dłuższą rozmowę z Przemysławem Gawędą o projektowaniu oraz o Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Kujawskie Centrum Kultury zapraszają wraz z parafią św. Józefa na kolejny koncerty Uwielbienia, z okazji święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pod hasłem ,,Panie dobry jak chleb”. Będzie to przede wszystkim modlitwa, ale w formie koncertu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Muszli Koncertowej inowrocławskich Solanek.

Opublikowano w Inowrocław

Міжнародна федерація шахів відібрала у Бидгоща жіночий чемпіонат і перенесла його на Кіпр, щоб дозволити змагатися російським шахістам, натомість Бидгощ отримає від FIDE командний чемпіонат Європи, розповів в інтерв'ю нам данський шахіст, гросмейстер Пітер Хейне Нільсен.

Dokładnie mowa o 817 projektach, co jest wynikiem wyższym niż w ubiegłorocznej edycji. O tym ile dokładnie trafi pod głosowanie zdecyduje weryfikacja. Do wykorzystania jest pula 16 mln zł. Głosowanie odbędzie się pod koniec roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niezwykłe emocje i wspaniałe rezultaty - 5. Memoriał Ireny Szewińskiej spełnił nadzieje wszystkich. Na stadionie bydgoskiego Zawiszy byliśmy świadkami wielu fantastycznych rezultatów, padły też nowe rekordy mityngu. Nie zabrakło udanych występów reprezentantów Polski - Wojciecha Nowickiego, Piotra Liska czy Filipa Ostrowskiego.

Opublikowano w Sport

Wydawanie własnej gazety przez bydgoski ratusz wywołało spore kontrowersje, w swoje media angażują środki jednak też mniejsze gminy, w powiecie bydgoskim szczególnie widoczna jest gmina Białe Błota, która wydaje kwartalnik ,,Białe Błota – Tu i Teraz” w nakładzie 3 tys. sztuk. Co się rzuca w oczy przy analizie ostatniego numeru, to pojawienie się zdjęć z udziałem wójta Dariusza Fundatora jak naliczyliśmy aż 14 razy w jednym numerze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29