Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 czerwiec 2023

W czasopiśmie naukowym wydawanym przez Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie ukazał się artykuł prof. Tadeusza Wójcika pt. ,,Optymalny układ linii kolei dużych prędkości w Polsce”. Autor wyraża w nim krytyczne uwagi wobec koncepcji kolei dużych prędkości jakie chce wdrażać w ramach projektu CPK rząd. Jednocześnie wskazuje on wprost, że ta koncepcja degraduje rolę Bydgoszczy, bowiem poprzednie plany rozwojowe zakładały przebieg linii KDP Warszawa – Gdańsk przez Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec maja prezydent Rafał Bruski, jako lider stowarzyszenia jednostek samorządowych Metropolia Bydgoszcz zatwierdził ostateczny kształt Strategii ZIT Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, ten dokument możemy jednak równie dobrze nazywać też Strategią Metropolii Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29