Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 wrzesień 2023

W grudniu 2017 roku pierwszy raz zapowiedziano budowę obwodnicy Białych Błot (lub inne rozwiązanie regulujące ruch np. tunel w przebiegu ulicy Szubińskie), wówczas w bydgoskim ratuszu cztery samorządy, różnych szczebli, podpisały list intencyjny w sprawie zrzucenia się na opracowanie studium STEŚ. Dokument miał powstać do 2020 roku i ruszyć miała budowa. Zbliża się koniec 2023 roku, a nie ma nawet wybranego wykonawcy, z pomysłu też nie zrezygnowano, zatem wygląda to trochę tak – chcemy coś zrobić, ale robimy wszystko, aby nie zrobić pierwszego kroku.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 wrzesień 2023 16:40

Naukowy toczą spór o rondele pod Gniewkowem

W lipcu informowaliśmy o odkryciu w Kaczkowie pod Gniewkowem rondeli, które mogły mieć ponad 6 tys. lat, tak przynajmniej interpretuje to archeolog Jerzy Czerniec, który posługiwał się profesjonalnymi trybami drona. Zdaniem Mikołaja Jakubczaka z Ośrodka Archeologii Pradziejowej Polskiej Akademii Nauk doszło tu do błędnej interpretacji, w jego opinii nie można mówić o rondelach.

Opublikowano w Regionalne

Gdyby w trwającej procedurze rewizji sieci TEN-T Bydgoszcz awansowała do sieci bazowej to oznaczałoby nie tylko większy prestiż, ale też dostęp do większych środków na projekty infrastrukturalne wokół bydgoskiego węzła logistycznego np. terminal Bydgoszcz-Emilianowo. Tematem rewizji sieci TEN-T rozpoczęto III Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 wrzesień 2023 12:42

Awantura o mikrofon w klapie posła PiS

Dość zaskakujący był początek tygodnia w inowrocławskiej polityce – posła Bartosza Kownackiego naszła po konferencji prasowej chęć odwiedzenia prezydenta Ryszarda Brejzy, aby pomóc mu pozyskiwać rządowe fundusze. Włodarza Inowrocławia nie zastał, to nie przeszkodziło jednak w utarczkach, a sprawa miała być już blisko nawet drogi sądowej.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek trójka policjantów miała za zadanie przemieścić policyjną łódź po Brdzie, w okolicach Mostu Kazimierza Wielkiego zauważyli w wodzie mężczyznę, który nerwowymi ruchami próbował utrzymać się na wodzie. Chwilę później 41-latek był już w policyjnej łodzi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy żyjemy ze świadomością, że Wiadukty Warszawskie posłużą nam jeszcze przez kilka lat, jak tłumaczyli drogowcy wykonano je w PRL-u niezbyt sprawdzającej się technologii, planując znacznie mniejsze natężenie ruchu, niż ma to miejsce w obecnych czasach. Zatem musimy już dzisiaj myśleć o budowie nowego wiaduktu w perspektywie kilku lat. Najlepiej od razu przemyśleć o przebudowie Węzła Wschodniego, gdzie krzyżuje się Kamienna z Fordońską, bowiem nie jest on najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30