Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 wrzesień 2023
piątek, 22 wrzesień 2023 00:15

Spot ministra Błaszczaka chłodnym okiem

Kilka dni temu szef MON minister Mariusz Błaszczak opublikował spot wyborczy na którym pokazywał, że za poprzedników funkcjonował plan obrony przed napaścią Rosji i jej sojuszników, który zakładał umocnienie obrony na linii Wisły – w takim wypadku wschodnia część województwa kujawsko-pomorskiego z Toruniem znalazłaby się pod kontrolą wroga, Bydgoszcz byłaby natomiast ważnym przyczółkiem. Spot ma grać na emocjach mieszkańców wschodniej Polski, minister Błaszczak wprost straszy ,,drugą Buczą”. Opozycja za ujawnienie planów w czasie kampanii wyborczej postawienia go przed trybunałem stanu. Spójrzmy na to jednak chłodnym okiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę w Warszawie odbyła się aukcja królewskich 50 dukatów Zygmunta III Wazy, które w 1621 roku zostały wybite w Bydgoszczy. Jest to jedna z najrzadszych monet do zdobycia, zatem cena 2,7 mln zł nie robi aż tak wielkiego wrażenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Równouprawnienie – to dość popularny slogan polityczny, w szczególności po lewej stronie sceny politycznej, ale jak spojrzymy na reprezentację okręgu bydgoskiego w Sejmie, to panie stanowią zaledwie 25% stanu osobowego posłów. Jak spojrzymy na listy wyborcze – żadna z kobiet nie jest liderką listy!

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 21 wrzesień 2023 15:16

Xiaomi 13 Pro- najlepszy z najlepszych

Myślisz, że na rynku smartfonów było już wszystko? Wszystko oprócz Xiaomi 13 Pro! Ten niezwykły gigant zadziwia swoimi parametrami technicznymi i niesamowitą wydajnością, a do tego wygląda niezwykle stylowo. Poznaj go bliżej!

Opublikowano w Polecane

Holandia słynie z mocno rozwiniętej kultury rowerowej, są badania mówiące o tym, iż więcej niż jeden na trzech Holendrów wykorzystuje rower nie tylko do rekreacji, ale w ramach codziennych dojazdów. W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności Bydgoski Ruch Miejski zorganizował w czwartek na Wyższej Szkole Gospodarki o infrastrukturze rowerowej, z udziałem holenderskich gości.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 21 wrzesień 2023 14:37

W Kcyni póki co panuje ,,bezkrólewie”

Mija już ponad miesiąc od nagłej śmierci burmistrza Kcyni Marka Szarugi, Urzędem Gminy kieruje sekretarz Rafał Heftowicz, choć nie pełni on w pełni obowiązków i kompetencji, które ustawo przypisane są burmistrzowi. Urząd Wojewódzki informuje nas, że na dniach powinien być wskazany być przez premiera pełniący obowiązki burmistrza, na zasadach komisarycznych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jednym z działań Inspekcji Transportu Drogowego jest kontrola stanu autobusów miejskich, w ubiegłych latach po każdej takiej kontroli w bydgoskim transporcie zbiorowym media informowały o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych. Kontrole nadal są prowadzone, ale póki co nie słyszymy o wycofywanych z ruchu autobusach z powodu złego stanu technicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co roku przyzwyczailiśmy się do czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, na jesień (przynajmniej kalendarzowo) w Bydgoszczy ruszyła jednak rywalizacja przedsiębiorstw w ramach projektu ,,Do pracy jadę rowerem” organizowanego z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności, który właśnie trwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28