Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 12 kwiecień 2024

Nie wiemy jeszcze kto będzie wójtem Osielska od maja, ale wiemy, że będzie to członek Platformy Obywatelskiej – bowiem zarówno urzędujący wójt Wojciech Sypniewski i zwycięzca pierwszej tury Janusz Jedliński do PO należą – co jest w naszym regionie wręcz ewenementem. Można to podsumować też inaczej – w pierwszej turze osoby należące do PO zdobyły łącznie 71,5% poparcia.

Opublikowano w Bydgoszcz

- To historyczny dzień dla Europy – oświadczyła przewodnicząca Parlamentu Europejskiego po przyjęciu przez tą izbę paktu migracyjnego. Nowe przepisy mają przyśpieszyć rozpatrywanie wniosków o azyl, usprawnić odsyłanie osób niepożądanych, ale też wprowadzić solidarnościowe narzędzie relokacji, które krytykuje chociażby polska opozycja.

Opublikowano w Magazyn

Bedoes to obecnie jeden z popularniejszych polskich raperów o czym świadczą tłumy w ubiegłym roku na koncercie pod bydgoską Łuczniczką, który przyciągnął młodzież z różnych stron kraju. Operujący pseudonimem Bedoes Borys Przybylski pochodzi z Bydgoszczy, kilka miesięcy temu otworzy nad Brdą swoją wytwórnię 2115. Teraz Bedoes rozpoczyna współpracę z marką samochodową Posche i tutaj również swoją rolę odgrywa Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W marcu ukazał się coroczny raport WMO State of the Global Climate 2023, z którego wynika, że był to najcieplejszy w historii, rekordy biły też stężenia gazów. Przyglądamy się omówieniu tego raportu przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Opublikowano w Regionalne

Grecja od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych zagranicznych kierunków wakacji Polaków. I choć na urlop w Grecji z powodzeniem można wybrać się np. w kwietniu albo we wrześniu, to tradycyjnie najwięcej osób wypoczywa tam w miesiącach letnich. Sprawdzamy, jakich cen last minute do Grecji można spodziewać się w okresie wakacji.

Opublikowano w Polecane

Pierwszy bydgoski przystanek wiedeński powstał w 2018 roku przy Placu Teatralnym, drugi jesienią na Gdańskiej na wysokości Chodkiewicza, dzięki podpisanym w tym tygodniu umowom do końca roku ich liczba ma wzrosnąć do czterech.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31