Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 maj 2024

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy w ostatnich lat przeżywały dość sporo zmian w zarządzie, obecnie ponownie mamy okres przejściowy, bo pod koniec kwietnia odwołany został dotychczasowy zarząd z prezesem Tomaszem Kozyrą na czele. Obowiązki prezesa powierzono członkowi Rady Nadzorczej Dariuszowi Sokólskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dopiero we wtorek 7 maja późnym wieczorem ostatecznie domknęła się lista komitetów, które zarejestrowały kandydaty na europosłów, dla porównania w wyborach z 2019 roku będzie ich więcej. Obok komitetów ogólnopolskich: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, PiS-u i Konfederacji, mamy też komitety bez większych szans z uwagi na brak rejestracji w całej Polsce jak Polexit, Polska Liberalna oraz Bezpartyjni Samorządowcy. Poniżej ostateczna lista kandydatów.

Opublikowano w Regionalne

Otwarta z pompą w sierpniu ubiegłego roku Hala Targowa przy ulicy Magdzińskiego funkcjonowała do lutego – na przełomie roku dowiedzieliśmy się, że pomiędzy operatorem i najemcami panowała napięta atmosfera. Operator zamknął na początku lutego halę i zapowiedział otwarcie wkrótce. W tym tygodniu ukazał się komunikat, który napisany jest tak, że raczej ponownego otwarcia nie będzie, urzędnicy z ratusza napisali natomiast artykuł, że jest wręcz przeciwnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Sztuczna inteligencja to jest coś czego jeszcze nie znamy, bo to dopiero powstaje, ale wiemy jedno- będzie miała wpływ na każdą dziedzinę naszego życia – mówi w rozmowie z nami lider listy PiS-u do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski, który w tej izbie zasiadał przez ostatnie dwie kadencje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro ma zostać kontynuowana sesja Sejmiku Województwa, którą zainaugurowano w poniedziałek, ale przerwano z powodu braku uzgodnień z Warszawą co do składu Zarządu Województwa. Nasze źródło potwierdza, że przyczyną tych perturbacji są oczekiwania warszawskich polityków Nowej Lewicy.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek relacjonując pierwszą sesję Sejmiku Województwa podkreśliliśmy, że Bydgoszcz nie ma przedstawiciela w prezydium Sejmiku, niektórzy politycy kontrowali, że będzie miała wicemarszałka (wierzmy na słowo), inni bagatelizują znaczeniu prezydium. Faktycznie jednak kilka kadencji temu np. przewodniczący Sejmiku z Bydgoszczy był wręcz normą, z kadencji na kadencję znaczenie Bydgoszczy jednak spada. Przyjrzyjmy się zatem jak wyglądała ta sytuacja od 1998 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30