Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 czerwiec 2016
piątek, 10 czerwiec 2016 20:54

Ktoś sobie z nas wszystkich zadrwił

W tym roku przypada jubileusz 70-lecia WKS Zawisza. Fetowania jednak raczej nie będzie, gdyż z dużym prawdopodobieństwem drużyna piłkarska Zawiszy nie przystąpi nawet do rozgrywek. Dla wielu będzie to bolesne, gdyż odbudowa pozycji piłkarskiego Zawiszy, doprowadzenie do powrotu na poziom rozgrywek centralnych, było wielkim wyczynem działaczy społecznych. W ostatnim tygodniu byliśmy świadkami, jak ten wysiłek został zaprzepaszczony.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w Ośrodku Ćwiczeń Biała Góra k. Krosna Odrzańskiego przeprawę mostową budowali żołnierze 2. Pułku Inżynieryjnego, którzy stacjonują na co dzień w Inowrocławiu. Działaniami pułku dowodził ppłk Artur Gruszczyk.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj pracę nad badaniem wniosku absolutoryjnego zakończyła Komisja Rewizyjna Rady Miasta Bydgoszczy. Komisja wydała opinie pozytywną, choć radni opozycji mieli wątpliwości, dlatego decyzja nie była jednogłośna. Decyzję o przyznaniu absolutorium prezydentowi za rok 2015 Rada Miasta podejmie pod koniec miesiąca na posiedzeniu plenarnym. Można mieć jedynie wątpliwości o powagę niektórych radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Brak licencji na występy Zawiszy Bydgoszcz w I lidze jest dzisiaj bydgoskim tematem numer jeden. Prezydent Rafał Bruski na antenie Radia PiK ocenił, że w jego opinii Zawisza nie wystąpi już w żadnej lidze. Swój pogląd Bruski uzasadnia pozbyciem się przez klub kluczowych zawodników.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 10 czerwiec 2016 12:51

Astoria traci i zyskuje

Straty i zyski. Tak można podsumować trwający okres transferowy w I-ligowej Astorii. 

 

Opublikowano w Sport

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nie ma dobrej passy w sferze sportowej. Dzisiaj z rozgrywek Euroligi wycofały się koszykarki Artego. 

Opublikowano w Sport

W środę podczas odbywających się w Polsce manewrów NATO, w okolicach Chełmna, żołnierze niemieccy, amerykańscy, brytyjscy i holenderscy zbudowali przeprawę mostową wykorzystując do tego celu samobieżne promy kołowe. Zajęło im to 30 minut.

Opublikowano w Magazyn

Na Politechnice Warszawskiej wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do 2025 Polska chce zbudować silny przemysł autobusów elektrycznych. Z tego też powodu Ministerstwo Rozwoju pracuje nad programem ,,e-Bus”. Autobusy elektryczne produkuje w Polsce już firma Solbus w Solcu Kujawskim. Nowa rządowa polityka byłaby zatem szansą na bardziej dynamiczny rozwój podbydgoskiej firmy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu