Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 czerwiec 2016

Nieco ponad miesiąc pozostał do Mistrzostw Świata do lat 20 w Lekkiej Atletyce, które przychodzi w trybie awaryjnym (po dyskwalifikacji rosyjskiej federacji) organizować Bydgoszczy. Przy tej okazji realizowane są drobne inwestycje, które służyć będą Kompleksowi Sportowemu ,,Zawisza” przez długie lata. Jedną z nich jest nowoczesna bieżnia na boisku treningowym i na hali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA wydała oświadczenie, w którym winą za brak licencji na grę w I lidze obarcza Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza”. Główną przyczyną braku licencji miała być sprawa herbu. I choć w tej sprawie przekaz z PZPN jest jasny, to klub dalej brnie w tę wersję, co zdenerwowało wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 15 czerwiec 2016 21:18

Sobocińskiego pozycja została niezachwiana

W środowe popołudnie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, którą zwołało z inicjatywy radnych opozycji, w celu przegłosowania wniosku o odwołanie jej przewodniczącego Zbigniewa Sobocińskiego. W tajnym głosowaniu większość radnych była przeciwna jego odwołaniu. Okazało się również, iż przeciwko Sobocińskiemu oddano mniej głosów, niż przed dwoma laty, gdy był wybierany na funkcję. Może zatem mówić, że praktycznie jego pozycja w Radzie Miasta wzrosła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak udało nam się ustalić - w najbliższy wtorek odbędzie się manifestacja kibiców Zawiszy Bydgoszcz, z brakiem licencji na grę w I lidze. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 16:30 na Placu Wolności, a zakończy pod ratuszem. Tego dnia Urząd Miasta powinien pracować do godziny 18:00.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wywiadzie udzielonym Magdalenie Chudy ze Stowarzyszenia na rzecz monarchii polsko-węgierskiej ,,Dwie Korony”, poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski odnosi się do kryzysu imigracyjnego.

Opublikowano w Regionalne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu, zachęca absolwentów gimnazjów do swojej oferty edukacyjnej. Szkoła się chwali przede wszystkim dobrą współpracą z lokalnymi przedsiębiorcami, u których uczniowie nabywają wiedzę praktyczną, przy tym otrzymując wynagrodzenie za wykonaną pracę.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj prezydent Rafał Bruski ma się spotkać z Arturem Czarneckim, który określany jest jako prezes klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Rozmowy nie będą tyczyć jednak ratowania piłki seniorskiej, gdyż z utratą tej na lata, jak można wywnioskować z wypowiedzi prezydenta, Miasto Bydgoszcz się już pogodziło. Głównym tematem ma być dalsze szkolenie młodzieży, która do tej pory podlegała klubowi Radosława Osucha.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj Rada Miasta Bydgoszczy rozpatrywać będzie wniosek opozycji o odwołanie przewodniczącego – jest to działanie typowo polityczne i już dzisiaj wszystko wskazuje, iż zakończy się to fikcją. Nawet jeśli udałoby się odwołać Sobocińskiego, to z kryzysu Rady Miasta i tak nie wyprowadzi, gdyż przyczyny kryzysu są dużo głębsze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu