Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 19 czerwiec 2016

Grupa radnych zaproponowała przyjęcie przez Sejmik Województwa stanowiska, które odpowiadać ma na wyzwania stojące przed służbą zdrowia i być głosem kompromisu w kwestii przyszłości Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Proponuje się utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy oraz Wydziału Lekarskiego przy UMK w Toruniu. Inicjatywa nie przekonuje jednak przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera i marszałka Piotra Całbeckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedziele wieczorem do Polski przyjechał Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wraz z małżonką. Oficjalna wizyta głowy chińskiego państwa rozpocznie się w poniedziałek i dotyczyć będzie przede wszystkim większego eksportu polskiej żywności do Państwa Środka oraz współpracy w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Podczas tej wizyty ma mieć miejsce również oficjalne otwarcie linii kolejowej Chiny – Europa.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 19 czerwiec 2016 19:27

Felieton: Bydgoszcz miastem bez sportu

Tak źle w lokalnym sporcie jeszcze nie było. Upadek piłkarskiego Zawiszy spowodował, że do niedawna promowane hasło Bydgoszcz Miastem Sportu może skwitować dzisiaj tylko ironicznym uśmiechem. 

 

Opublikowano w Sport
niedziela, 19 czerwiec 2016 19:15

Planowa porażka Polonii w Gdańsku

Zgodnie z przewidywaniami żużlowcy Polonii Bydgoszcz wysoko przegrali na torze w Gdańsku 59:31. 

 

Opublikowano w Sport

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 z  ulicami Centralną i Kolonijną w Osielsku jest dość niebezpiecznym miejscem. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje przebudowę tego skrzyżowania w ramach środków z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – radny powiatowy Jerzy Gawęda oraz radny Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Basiński zostali wczoraj przywróceni w poczet członków Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Inowrocław

Wielu ekologów przestrzega przed skutkami globalnego ocieplenia. Jednym z nich ma być podniesienie się poziomu oceanów, co sprawi, iż wiele miast może znaleźć się pod wodą. Bydgoszcz jako jeden ze swoich głównych atutów wskazuje położenie nad wodą, tylko czy Brda może stać się naszym przekleństwem?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu