Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 czerwiec 2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na zapytanie bydgoskiego posła Łukasza Schreibera przyznaje, iż trwają rozmowy z władzami województwa wielkopolskiego, w sprawie wydłużenia połączenia międzynarodowego ze stolicy Niemiec do Piły. Na razie nie zanosi się na włączenie do tego połączenia Bydgoszczy, ale kursowanie pociągów z Piły do Berlina, mogłoby się okazać dla mieszkańców naszego regionu atrakcyjnym rozwiązaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wykluczeniu z Prawa i Sprawiedliwości wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Adama Banaszaka. W praktyce PiS nie ma zatem w chwili obecnej żadnego przedstawiciela w Prezydium. Radni partii Jarosława Kaczyńskiego nie widzą jednak w chwili obecnej potrzeby zajmowania się Banaszakiem.

Opublikowano w Regionalne

Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” wystartuje w rozgrywkach ligowych w sezonie 2016/2017. Kwestią otwartą jest jednak to, czy będzie to IV liga (5 klasa rozgrywkowa) czy B klasa (8 klasa rozgrywkowa)? Czy Zawisza mający w nazwie człon Bydgoszcz, będzie rozgrywał swoje mecze w granicach miasta, czy w jednej z podbydgoskich gmin? Odpowiedzi na te pytania jak wyjaśniał prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Krzysztof Bess, zależeć będą od postawy prezydenta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Większość radnych nie zgodziła się nawet, aby do porządku obrad dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa dodać punkt poświęcony przeciwdziałaniu kryzysowi w służbie zdrowia, która boryka się z coraz większym brakiem kadr. Przyjęcie stosownego stanowiska zaproponowała grupa radnych z Bydgoszczy z prof. Maciejem Świątkowskim na czele.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 16:36

Artego traci liderkę

Amerykanka Julie McBride nie będzie w nadchodzącym sezonie reprezentować barwy Artego Bydgoszcz. 

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 11:46

Zawisza wystartuje w klasie B

Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza" wyraziło na dzisiejszej konferencji prasowej uboewanie, że spotkania z nim unika prezydent Rafał Bruski. Celem takiego spotkania ma być ratowanie piłki nożnej w Bydgoszczy. Stowarzyszenie zapowiedziało również, iż zgłosi drużynę do rozgrywek klasy B (8-ma klasa rozgrywkowa).

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 08:46

Prezydent chce zakazać pływania motorówek

Niewykluczone, że jeszcze w wakacje prezydent Rafał Bruski poprosi Radę Miasta Bydgoszczy o wprowadzenie zakazu pływania łodzi o napędzie motorowym oraz skuterów, na terenie całego miasta. Użytkownicy silników spalinowych bywają uciążliwi dla innych użytkowników Brdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu