Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 czerwiec 2016

Tuż po zakończeniu wielkich wielonarodowych manewrów Anakonda16 i przed szczytem NATO w Warszawie. W Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy odbywają się obecnie ćwiczenia CWIX (Coalition Warrior Interoperability).

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek wieczorem, kilka godzin po wygięciu się szyny tramwajowej, robotnicy robili co mogli, aby przywrócić normalne kursowanie tramwajów. Kiedy to się stanie jednak nie wiemy, internauci drwią, a dodatkową motywacją do szybkiego usunięcia tej dość poważnej awarii, jest planowana na sobotę wizyta ważnego polityka w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Województwo kujawsko-pomorskie wystosowało misję gospodarczą na Targi Inwestycyjne do Pekinu oraz do partnerskiego regionu Hubei, której celem było zacieśnienie współpracy gospodarczej z Chinami. W delegacji znalazł się jednak tylko jednak tylko jeden przedsiębiorca, przedstawiciel bydgoskiej PESA – pozostałymi uczestnikami byli urzędnicy oraz radni, którzy trudnią się profesjami, nie mającymi raczej z przedsiębiorczością zbyt wiele wspólnego.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 23 czerwiec 2016 16:31

Upał uziemił tramwaj do Fordonu

Wysokie temperatury doprowadziły do wygięcia się torów tramwajowych na odcinku Przylesie – Wyścigowa. Na chwilę obecną nie wiadomo jak długo będzie trwało usuwanie skutków awarii. Nie jest to pierwsza dość poważna usterka, która pojawiła się na otwartej kilka miesięcy temu linii tramwajowej do Fordonu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak udało nam się ustalić Minister Zdrowia wystąpił do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (organ prowadzący Szpitale Uniwersyteckie w Bydgoszczy) z oczekiwaniem wyjaśnienia docierających sygnałów o rażącym przekraczaniu czasu pracy lekarzy. Na dodatek dzisiaj NIK opublikował raport pokazujący naruszenia w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro (24 czerwca) w inowrocławskich szkołach uczniowie usłyszą ostatni dzwonek przed wakacjami, na ten dzień zaplanowano bowiem zakończenie roku szkolnego. Wakacje wiążą się jednak z większym ryzykiem niebezpieczeństw, o których profilaktycznie z uczniami rozmawiali strażnicy miejscy.

Opublikowano w Inowrocław

Jeżeli pomysł zyska akceptację Rady Miasta, to przez okres sierpnia będzie obowiązywać taryfa ,,bilet nowego pasażera”. Osoby, które przez ostatnie dwa lata nie kupowały biletów miesięcznych, będą mogły kupić go na okres sierpnia za pół ceny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy organizuje kolejną wycieczkę z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”. Tym razem pojawi się możliwość poznania tajemnicy placu Kościeleckich, wykopalisk pod byłym dworcem PKS oraz bliższego poznania nowego dworca PKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu