Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 29 czerwiec 2016
czwartek, 30 czerwiec 2016 00:17

Powstanie Bydgoskie Biuro Finansów Oświaty

Wczoraj, po dość emocjonującej debacie, Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła zgodę na scentralizowanie obsługi księgowej bydgoskich placówek oświatowych. Powstać ma nowa jednostka – Bydgoskie Biuro Finansów Oświaty, które przejmie część pracowników księgowych z bydgoskich szkół.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ubiegłotygodniowe problemy z trakcją tramwajową w Fordonie sprawiły, iż radni opozycji domagali się głów. Oczekiwano m.in. dymisji zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza, któremu zarzucano niewłaściwy nadzór nad inwestycją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzień 30 czerwca jest ostatnim ustawowym dniem, na którym zarząd spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA może przyjąć dokumenty finansowe za rok 2015. Na chwilę obecną wiemy, że nadal nie przedstawiono raportu biegłego rewidenta, bez którego Miasto Bydgoszcz i Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” nie będzie głosować za przyjęciem żadnych dokumentów finansowych. Rzekomo jednak ten raport został już sporządzony.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 29 czerwiec 2016 18:16

Tak ma wyglądać Stary Rynek

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiciel pracowni GM Architekci przedstawił koncepcję rewitalizacji Starego Rynku. Poniżej prezentujemy wizualizacje.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 29 czerwiec 2016 16:15

TMMB: Zamach na bydgoski port lotniczy

Publikujemy stanowisko Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, w związku z działaniami większościowego udziałowca Portu Lotniczego Bydgoszcz, czyli Samorządu Województwa, dążącymi do zmiany nazwy portu. Polegać ma ona na dołączeniu do nazwy lotniska członku ,,Toruń”.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 29 czerwiec 2016 16:09

Prezydent otrzymał absolutorium za rok 2015

Rada Miasta Bydgoszczy udzieliła prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2015. Wynik głosowania raczej nie powinien dziwić szczególnie, iż opozycja nie przedstawiła rażących naruszeń ze strony prezydenta. Również badająca budżet Komisja Rewizyjna wnioskowała o udzielenie absolutorium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewódzki Sąd Administracyjny za dwa tygodnie planuje ogłosić wyrok w sprawie skargi wojewody na plan zagospodarowania przestrzennego Placu Klasztornego w Inowrocławiu. Wojewoda skarży plan z powodu naruszenia procedury jego uchwalania.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu