Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 30 czerwiec 2016

W poniedziałek na Komisji Gospodarki Komunalnej omawiano ewentualną lokalizację terminala intermodalnego w Bydgoszczy. Miejska Pracownia Urbanistyczna wstępnie wskazywała na lokalizację takiej infrastruktury w okolicach linii kolejowej nr 201 w Łęgnowie, bądź obok ulicy Przemysłowej. Działania w tym kierunku podjął również poseł Łukasz Schreiber.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej, a później walne spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Podjęto m.in. decyzję o tym, iż spółka będzie dalej funkcjonować. Większościowy udziałowiec Artur Czarnecki nie chciał jednak zbytnio odpowiadać na pytania mniejszościowych udziałowców dotyczących przyszłości spółki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 1 lipca nad Zalewem Koronowskim w Pieczyskach odbędzie się Aria Operowa na plaży. Wystąpi wielu ciekawych artystów bydgoskiej Opery Nova. Na koncert i z powrotem, pojedziemy z Bydgoszczy specjalnym autobusem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 30 czerwiec 2016 12:47

Amerykanka zostaje w Artego

Artego Bydgoszcz wreszcie rozpoczęło kompletowanie składu na nadchodzący sezon w Tauron Basket Lidze Kobiet. 

 

Opublikowano w Sport

W Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski na sporcie i dotacjach oszczędza jak może. A jak wygląda to w innych miastach? 

 

Opublikowano w Sport
czwartek, 30 czerwiec 2016 11:02

Lato z Radiem zawita do Inowrocławia

10 lipca na Kujawach odbędzie się koncert organizowany przez Program Pierwszy Polskiego Radia ,,Lato z Radiem”, który będzie również transmitowany przez Telewizję Polską. W Inowrocławiu zobaczymy tego dnia kilku ciekawych wykonawców.

Opublikowano w Inowrocław

Duże zamieszanie w ostatnich dniach wywołała inicjatywa zwiększenia udziału Torunia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz oraz zmiany jego nazwy poprzez dodanie członu ,,Toruń”. Niewykluczone, że taki wniosek może pojawić się w lipcu na walnym i zostać poddany pod głosowanie. Bydgoszcz biernie się temu jednak przyglądać nie będzie.

Opublikowano w Regionalne

29 czerwca 1956 roku wieczorem zakończyły się dwudniowe walki poznańskich robotników z siłami komunistycznymi. Był to pierwszy po wojnie cywilny wyraz sprzeciwu dla metod jakimi traktowane polskie społeczeństwo przez „ludową” władzę.

Opublikowano w Magazyn

Przedsiębiorcy często borykają się z niezapłaconymi należnościami. Sposobów na opornych dłużników jest kilka, wśród nich na szczególną uwagę zasługują giełdy wierzytelności. To legalne rejestry informacji gospodarczych, które zawierają wszelkie dane umożliwiające wykup długu. Wystawiając wierzytelność na sprzedaż możemy w krótkim czasie pozbyć się zaległych faktur. Jak jednak działają giełdy długów? I kiedy opłaca się opublikować swoją wierzytelność? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu