Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 04 czerwiec 2016

W Bydgoszczy odbył się zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości, który dotyczył tylko wyboru delegatów na kongres krajowy, który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Jak się okazało, spory wewnątrz struktur w okręgu bydgoskim są tak duże, że dochodziło do wielu sprzeczek.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 04 czerwiec 2016 20:08

Węgrzy obchodzą Dzień Jedności Narodowej

Data 4 czerwca dla większości Węgrów wywołuje tragiczne skojarzenia, w związku z podpisanym w 1920 roku traktatem z Trianon, który doprowadził do odebrania Węgrom większości ziem państwowych. Od 2010 roku Węgrzy tego dnia obchodzą Dzień Jedności Narodowej, który jest dniem solidarności z członkami narodu węgierskiego, którzy zamieszkują poza granicami państwa.

Opublikowano w Magyar Hirek

Inowrocławski radny Maciej Basiński został wykluczony ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. O takim rozstrzygnięciu spekulowano już od kilku tygodni, ale sam zainteresowany nie otrzymał żadnej decyzji na piśmie, na ten temat nie wypowiadał się również nikt z władz partii.

Opublikowano w Inowrocław

W środę odbędzie się w hotelu Ikar II Bydgoskie Forum dla Turystyki, którego głównym inicjatorem jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT. Odbyć ma się poważna debata podmiotów, którym zależy na rozwoju potencjału turystycznego Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 04 czerwiec 2016 08:20

Arriva uruchomi wakacyjny pociąg na Hel

Od 25 czerwca do końca sierpnia będzie funkcjonować komercyjne połączenie ,,Słoneczny Patrol” relacji Bydgoszcz Główna – Hel. Z Bydgoszczy pociąg wyjeżdżać będzie codziennie o godzinie 7:09, w Gdańsku pojawi się o godzinie 9:15, zaś na stacji Hel 11:11. Podróż potrwa zatem na całej trasie 4 godziny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu