Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 listopad 2022

We wtorek na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski mówił o tym, że z uwagi na trudną sytuację finansową wszystkich samorządów, będzie trzeba oszczędzać i nie będzie nowych inwestycji – za wyjątkiem budżetu obywatelskiego i programu utwardzania dróg (który rząd chce dofinansować). Będą kontynuowane jednak już rozpoczęte inwestycje, bądź będące w trakcie przetargów. Jak się tak spojrzy to planowany mamy dość duży portfel inwestycyjny, który przekroczy 0,5 mld zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Średnia temperatura w okresie czerwiec-sierpień wyniosła 19,3 stopnia C i była powyżej średniej letniej dla tego okresu - było to 3 najcieplejsze lato od 1951 roku (od tego roku prowadzone są pomiary), Do tej pory najcieplejszym latem był rok 2019. Powyższe dane pochodzą z opracowania meteorologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Opublikowano w Regionalne

Współcześnie coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej - podczas pracy, jedzenia posiłków, a także spędzania chwil w towarzystwie bliskich i przyjaciół. Wygodne meble to klucz do długich rozmów przy stole. Jak dobrać odpowiedni model krzesła do salonu, aby było komfortowe w użytkowaniu i dopasowane do aranżacji pomieszczenia? Poniżej przedstawiamy krzesła, które sprawdzą się według nas najlepiej!

Opublikowano w Polecane

W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Opublikowano w Sport
środa, 16 listopad 2022 15:10

Inowrocławski klub stracił licencję

Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Opublikowano w Sport

W październiku odnotowaliśmy w Bydgoszczy bezrobocie na historycznie niskim poziomie 2%, ostatnie miesiące przynosiły raz spadek liczby bezrobotnych, raz wzrosty, przy czym spadki były wyraźniejsze, zatem ogólna liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadała. Dane za październik pokazują jednak wzrost bezrobocia o 150 osób, co jest wyraźniejszym wzrostem, trudno bowiem sobie przypomnieć kiedy ostatni raz notowaliśmy miesięczny wzrost powyżej 100.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 16 listopad 2022 12:28

W Inowrocławiu zebrał się sztab kryzysowy

Spotkanie sztabu kryzysowego w ratuszu było związane z wtorkową tragedią przy granicy polsko-ukraińskiej, dotyczyło jednak zabezpieczenia infrastruktury krytycznej w Inowrocławiu, gdyby konflikt eskalować na terytorium Polski. Wśród omawianych tematów miała być też kwestia ewentualnego przygotowania schronów dla ludności.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek 15 listopada do użytku zostały oddane dwa kolejne parkingi typu Park&Ride zlokalizowane przy Rondzie Kujawskim oraz w Lesie Gdańskim. Dwa tygodnie wcześniej wystartował parking przy Węźle Zachodnim, który przez większą część czasu stoi pusty, jedynie niedzielne Msze przyciągają pojedyncze samochody. Nie zwiastowało to również powodzenia kolejnym parkingom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca roku pozostało 45 dni, a Bydgoszcz wraz z sąsiadami wciąż nie ma dostawcy prądu na 2023 rok. Gdyby nie udało się zawrzeć umowy, wówczas samorządy mogłyby korzystać z prądu po taryfach rezerwowych, te wiążą się jednak z dodatkowymi opłatami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu