Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 listopad 2022

Z najnowszego badania opinii europejczyków Eurobarometr zleconego przez Parlament Europejski wynika, że tylko 39% europejczyków ma pozytywne zdanie o funkcjonowaniu tego organu, kolejne 43% patrzy neutralnie, negatywnie wyraża się jedynie 16% badanych. Jak się okazuje wśród najbardziej entuzjastycznych narodów wobec Parlamentu Europejskiego są Polacy.

Opublikowano w Regionalne

W Sejmie na przełomie września i października ruszyły prace nad projektem ustawy budżetowej na 2023 rok. Mniej więcej do połowy listopada kluby parlamentarne i posłowie mogli składać swoje poprawki, jak co roku wiele z nich dotyczy Bydgoszczy i okolic, w większości są to poprawki które znamy z lat poprzednich, ale też pojawiły się nowe inicjatywy – np. budowa mostu przez Wisłę na wysokości Solca Kujawskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

18 listopada 1956 roku w historię Bydgoszczy wpisał się na trwałe – tego dnia niewinne spięcie przed kinem przy dzisiejszej ulicy Gdańskiej z udziałem Milicji Obywatelskiej, podburzyło bydgoszczan do tego stopnia, że siły komunistycznego aparatu bezpieczeństwa musiały w obawie przed gniewem ludu, barykadować się na komisariacie. W pewnym momencie padł okrzyk ,,Idziemy na zagłuszarkę”, czego następstwem było spalenie zagłuszarki fal radiowych na Wzgórzu Dąbrowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mniej więcej w 2019 roku odkryty basen w Inowrocławiu, który powstał w czasie II wojny światowej został zamknięty, z powodu złego stanu technicznego. Inowrocławskiego samorządu nie stać, aby go wyremontować, dlatego dwukrotnie Inowrocław wnioskował do rządowego funduszu wspierania inwestycji w samorządach. Strona rządowa inowrocławski wniosek odrzucała, teraz pojawił się pomysł sfinansowania remontu z Unii Europejskiej, z tego też powodu w poniedziałek w Inowrocławiu gościł marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Inowrocław

Mąż, syn, dom na wsi i stała praca. Wszystko, czego potrzeba do… szczęścia? A może działania? Zuzanna wiedzie spokojne, pozornie satysfakcjonujące życie. Jedno przypadkowe spotkanie z trenerką motywacyjną sprawia, że kobieta uświadamia sobie trudną do przełknięcia prawdę: w jej małżeństwie nie dzieje się dobrze.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę zakończyły się przesłuchania finałowe XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego, który związany jest od początku z muzyczną Bydgoszczą. Wśród najlepszych muzyków z regionu nie znajdziemy, ale tegoroczną edycję wygrał Polak 23-latek Mateusz Krzyżowski, który swoje umiejętności muzyczne szlifuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 21 listopad 2022 06:51

Finanse Białych Błot mogą budzić niepokój

34 mln zł deficytu planuje w 2023 roku wójt gminy Białe Błota (według zaprezentowanego przez niego projektu budżetu na 2023 rok), jest to jak na tak małą gminę spory deficyt, bowiem stanowi przeszło 20% planowanych w 2023 roku przychodów. To trochę tak jak ktoś zarabia 1,6 tys. zł, ale życie go kosztuje 2 tys. zł. Finanse gminy wchodzą w niebezpieczną sytuację, której do tej pory nie było.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu