Wchodząc na stronę Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej po zakładkach możemy dojść do regulaminu i opłat w komunikacji miejskiej, czy zasad korzystania ze strefy płatnego parkowania, ale już nie znajdziemy zakładki poświęconej Park&Ride, przez co trudno jest znaleźć w szybkim czasie wszystkie informacje. Strona ZDMiKP ogranicza się jedynie do artykułów, w których się chwali jedynie uruchomieniem kolejnych parkingów. Wbrew pozorom system Park&Ride jest dość zawiły.
50 proc. Polaków postrzega zanieczyszczenie środowiska jako największe zagrożenie dla współczesnego świata. Podobny odsetek obawia się zmian klimatycznych. Jednak co ósmy uważa, że inni są za ten problem odpowiedzialni, więc nie zamierza nic z tym robić. Niepokojący jest fakt, że w najmłodszej grupie wiekowej ten odsetek znacząco rośnie – taką postawę prezentuje prawie co czwarty młody Polak – wynika z najnowszej edycji raportu „Ziemianie atakują”. Pokazuje on również, że poziom wiedzy środowiskowej Polaków wciąż jest wręcz dramatycznie niski.
W przyszłym roku nie odbędzie się Ster na Bydgoszcz, bowiem miasto musi zaciskać pasa, mniejsze mają być też dotacje dla klubów sportowych, cięcia ominą jednak ratuszową gazetkę, która wciąż się rozrasta o nowych redaktorów, przejmowanych z mediów komercyjnych.
Chcesz zapewnić sobie dobrą polisę narciarską? Nie wiesz, co ona powinna zawierać? My wiemy i chętnie podzielimy się swoją wiedzą! Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych aspektów, o które warto zadbać, a na pewno będziesz miał zapewnioną odpowiednią ochronę podczas szaleństw na stoku. Zapoznaj się z nimi koniecznie!
- Ukraina teraz walczy nie tylko za siebie, za wschód czy zachód, ale walczy za Unię Europejską, to nie tylko patos, ale to się dzieje realnie i praktycznie – mówi w rozmowie z nami prof. Iryna Kiyanka z Iwano-Frankiwsk Narodowego Uniwersytetu we Lwowie. Gości ona w Bydgoszczy w celu budowania współpracy z organizacjami pozarządowymi.
W piątek 18 listopada w auli Wydziału Nauk Geograficznych UKW odbyła się IV Giełda Produktów Turystycznych, której celem było przybliżenie atrakcji turystycznych, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie muszą być oczywiste. Wśród prelegentów był bloger Piotr Weckwerth, autor cyklu ,,Turystyka bez filtrów, w ramach którego prezentuje bydgoskie osiedla, które nie sprawiają wrażenia specjalnie turystycznych, ale jak się okazuje, swoje atrakcje również mają.
Urząd Miasta Inowrocławia ogłosił konkursy na prowadzenie schroniska dla osób bezdomnych, ratusz chce też sfinansować funkcjonowanie banku żywności oraz banku mebli dla potrzebujących. Na te wszystkie zadania przewidziano pulę w kwocie 600 tys. zł. Władze Inowrocławia chcą, aby te zadania przejęły organizacje pozarządowe, które są wyspecjalizowane w niesieniu tego typu pomocy.
W ramach jubileuszu 10-lecia Portalu Kujawskiego chcemy przypomnieć najważniejsze momenty ostatniej dekady przy których byliśmy obecni. Będzie to cykl publikacji, który podzielimy na odcinki 2-letnie. Na początek przyjrzyjmy się 2013 i 2014 roku.
Chodzi dokładnie o obszar obejmujący ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału. Tę inwestycję do realizacji wskazali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale letnie przetargi z uwagi na ceny proponowane przez wykonawców były unieważniane. Być może uda się teraz.
Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.
W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.
Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.