Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 listopad 2022

Podana liczba to więcej niż szacowana liczba uchodźców z Ukrainy, która w ostatnich miesiącach przebywała w Polsce. Za biedę uznaje się życie poniżej minimum egzystencji – dane o 1,6 mln Polaków pochodzą z końcówki 2021 roku, zatem nie uwzględniły skutków wysokiej inflacji w ostatnich miesiącach. Minimum egzystencji według Instytutu Spraw i Spraw Socjalnych to 692 zł na osobę miesięcznie

Opublikowano w Regionalne

10 listopada 2012 roku na Facebook-u powstał profil ,,Fordon na co dzień”, który dla mieszkańców tej dzielnicy stał się podstawowym osiedlowym informatorem, a także animatorem ciekawych projektów. ,,Fordon na co dzień” tworzyli oddolnie ludzie, którzy w ten sposób się zrzeszyli, jednocześnie jest to też kilkanaście tysięcy odbiorców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Egzoszkielet może pomóc odzyskać sprawność wielu osobom, które cierpią na niedowład kończyn, ale też w przypadku osób zdrowych mogą zwiększyć ich siłę jako wspomagacz przy wykonywaniu prac fizycznych. W czwartek rozpoczęła się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego I Międzynarodowa Konferencja ,,Inteligentne Rozwiązania dla Przemysłu”, nazwana też Przemysłem 4.0. Partnerem konferencji jest Polska Akademia Nauk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Moda na Black Friday przyszła do nas głównie ze Stanów Zjednoczonych tam jednak faktycznie konsumenci mają do czynienia z istotnymi rabatami. W Polsce z tym bywa różnie – nie raz słyszeliśmy, że sprzedawca najpierw jakąś cenę podniósł, aby teraz zastosować trick marketingowy informując o promocyjnej obniżce. Znacznie łatwiej byłoby konsumentom, gdyby znali historię ceny, a temu ma służyć unijna dyrektywa Omnibus.

Opublikowano w Magazyn

Medialna dyskusja o planowanej budowie spalarni odpadów na terenie zakładów Ciech w Inowrocławiu w ostatnim czasie trochę ucichła Wokół tej sprawy pojawiły się jednak wcześniej ogromne emocje, z tego powodu przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinowski wraz z radnym Patrykiem Kaźmierczakiem zwrócili się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z prośbą o merytoryczną opinię.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 24 listopad 2022 13:14

Budimex wybuduje czwarty krąg Opery Nova

W czwartek rozstrzygnięty został przetarg na budowę czwartego kręgu Opery Nova wraz z budową infrastruktury parkingu podziemnego – wybrano najtańszą ofertę firmy Budimex, która opiewa na 116,7 mln zł. Inwestycje sfinansować ma Województwo Kujawsko-Pomroskie i Miasto Bydgoszcz. W projektach uchwał budżetowych obu samorządów na 2023 rok znajdują się zabezpieczone na to środki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy, że fundacja Bezpieczny Świat operując dotacjami od wojewody na pomoc uchodźcom z Ukrainy z 65 tys. zł uzyskanych, ponad 27 tys. wydała w firmie, której współwłaścicielką jest prezes fundacji. Informowaliśmy też o takich zakupach jak para butów za 750 zł. Do dzisiaj nikt nie wyjaśnił publicznie w jakim celu zakupiono te buty, na nasze pytania fundacja nie odpowiada, natomiast pojawiają się nowe wątki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju do Rady Miasta wpłynęła petycja, której wnioskodawcy chcieli usunięcia symboli religijnych z obiektów użyteczności publicznych, w tym krzyża z sali sesyjnej Urzędu Miasta oraz bydgoskich szkół. W środę Rada Miasta odrzuciła ten wniosek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu