Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 listopad 2022

- Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a w znacznym stopniu odpowiedzialni są za to ich rodzice – alarmują eksperci. W całym kraju 22,3 proc. dzieci ma nadwagę - mówi prof. Lucyna Ostrowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Opublikowano w Regionalne

Przez utworzone pod koniec 1982 roku obozy internowania przewinęło się ponad 1,5 tys. działaczy opozycji antykomunistycznej, w tym samym czasie w więzieniach przebywało ok. 3 tys. więźniów politycznych. Obozy internowania były jednak w teorii ćwiczeniami wojskowymi, na które powołano rezerwistów, w praktyce było to jednak internowanie. O obozie w Chełmie, który stał się symbolem mówił w ubiegłym tygodniu prof. Wojciech Polak na zorganizowanej w Bydgoszczy konferencji rocznicowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Unia Europejska zgodziła się uznać gaz jako pośrednio paliwo ekologiczne, czyli nie jest to docelowa forma pozyskiwania energii, ale przechodzenie z wysokoemisyjnego paliwa węglowego na gazowe można uznać za element zielonej transformacji, o co zresztą zabiegał polski rząd. PGE Energia Cieplna kończy obecnie inwestycję w elektrociepłowni Bydgoszcz I Jachcice, gdzie uruchomiony zostanie kocioł gazowy. W przygotowaniu jest już jednak kolejna duża inwestycja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do świąt jeszcze sporo czasu, od poniedziałku 7 listopada natomiast w centrum Bydgoszczy widać już przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego ,z tego powodu z parkowania zostały wyłączone miejsca przy ulicy Mostowej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 listopad 2022 14:59

Kobiak: Rząd bez skrupułów zarabia na inflacji

- Ceny energii winduje się w taki sposób, że zyski w spółkach skarbu państwa są wręcz niewyobrażalne – uważa bydgoski senator Andrzej Kobiak, który w rozmowie z nami ocenia, że w przyszłym roku wszyscy Polacy doświadczą skutków kryzysu gospodarczego z którym boryka się Polska. Jego zdaniem rząd nie stara się skutecznie ograniczać inflacji, bo ma w tym swój interes.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ta zbrodnia wstrząsnęła całym województwem – w połowie października policja odnalazła ciało 13-letniej Nadii, o jego lokalizacji funkcjonariuszy poinformował18-letni Mikołaj J., który przyznał się do zabójstwa dziewczyny. Sekcja zwłok wykazała zadanie wieli ciosów nożem, do dzisiaj nie jest jednak znany motyw tego zabójstwa. Mikołaj J. nie chce bowiem specjalnie współpracować z organami ścigania.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka dni temu ukraiński rząd przyjął budżet na 2023 rok – aż 43% wszystkich wydatków to będą związane z z prowadzeniem wojny, kwotowo jest to 1,1 biliona hrywień, czyli ponad 30 mld dolarów.- dla porównania w roku bieżącym Polska wydaje kilkanaście miliardów dolarów na wojsko.

Opublikowano w Magazyn

28 lipca Sąd Okręgowy w Poznaniu uprawomocnił wyrok Sądu Rejonowego w Wągrowcu z marca uznający wójta gminy Wapno za winnego nadużycia uprawnień. Jest to pierwszy tego typu wyrok, ale nie można wykluczyć, że będą zapadać następne. Tym czasem w Sejmie trwa dyskusja o wprowadzeniu abolicji dla samorządowców, jak na razie jednak nie ma co do niej zgodności w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Opublikowano w Regionalne

Rolą mediów jest kontrola władzy – taka jest podstawowa zasada demokracji, nie oznacza to oczywiście, że z mediów nie należy robić ,,świętych krów”, bowiem one z racji uczestnictwa w życiu publicznym mogą być poddawane krytyce, ważne jednak aby krytyka była merytoryczna. Wśród polityków coraz popularniejsze staje się z jednej strony schematyzowanie bez argumentów merytorycznych, z drugiej natomiast strony politycy mają coraz większą ochotę kontrolować treści w mediach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu