Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 10 marzec 2022

Stopa bezrobocia na dzień 28 lutego w Bydgoszczy wyniosła 2,4%, co jest historycznie kolejnym rekordem, bowiem tak niskiego wskaźnika nie było od czasu, gdy ewidencjuje się bezrobocie. Niepokój o kolejne tygodnie może wywoływać już wybuch wojny w sąsiedniej Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Усі громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого цього року, отримують медичну допомогу на тих же підставах, як і кожна застрахована особа в Польщі - пояснює Марта Піоро, прессекретарка Grupa Nowy Szpital Holding S.A. Тако ж це підтвердив заступник міністра Вальдемар Краска на засіданні Комітету охорони здоров’я, під час свого виступу в Сеймі в середу.

Спортивний світ не закриває очі на трагедію українського народу : ще одні спортсмени не хочуть змагатися з росіянами, що досить наочно продемонструвала футбольна збірна Польщі, яка відмовилася від матчу з Росією.

Miał być to nie specjalnie wyróżniający się czwartek, nad ranem dotarły jednak informację, że rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję na terytorium Ukrainy, w Polsce wiele wydarzeń odwołano, bowiem są rzeczy ważne i ważniejsze. Pierwsze spekulacje dotyczyły tego czy Kijów utrzyma się kilkanaście godzin, a może kilkadziesiąt, ku zaskoczeniu całego świata Ukraina broni się już dwa tygodnie i raczej nie zanosi się na zwycięstwo Rosjan w najbliższych godzinach. Przygotowaliśmy skondensowany raport na 14 dni po inwazji.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie można zauważyć, ze w Fordonie w kilku miejscach powstaje infrastruktura rowerowa. Są to pierwsze prace, bydgoscy drogowcy planują bowiem w dłuższej perspektywie zbudować ścieżki rowerowe od Siernieczka do Starego Fordonu oraz dodatkowo wzdłuż ulicy Kasztelańskiej. Dzisiaj otwarto oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowo-Funkcjonalnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 10 marzec 2022 13:12

Skwer i ulica wciąż bez rozstrzygnięcia

Na dzisiaj mamy w Bydgoszczy skwer płk. Łukasza Cieplińskiego (dawniej Pomorskiego Okręgu Wojskowego), w Inowrocławiu natomiast ulicę Tadeusza Chęsego (dawniej Iwana Alejnika). Taki jest stan na dzisiaj, bowiem sytuacja formalno-prawna jest dość skomplikowana już dobrego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilkunastu dni notujemy skokowe wzrosty cen paliwa, diesel właściwie już przekroczył 8 zł na litrze, a co 2-3 dni mamy do czynienia ze wzrostami o kilkadziesiąt groszy. Główna przyczyna tego to wojna w Ukrainie – rosnące ceny ropy na światowych rynkach oraz osłabienie złotego, ale jak się okazuje państwowe koncerny zarabiają dzięki temu znacznie więcej.

Opublikowano w Regionalne

Jako architekci jesteśmy stworzeni i powołani do budowania lepszego świata – czytamy w liście bydgoskiej pracowni Archigeum do pracowni architektonicznych z całego świata. Uważają oni, ze przeciwieństwem tego jest wojna, która ,,sieje spustoszenie i odbiera wiarę” - dlatego uważają, że rezygnacja renomowanych pracowni ze świadczenia usług dla Rosjan będzie wyrazem sprzeciwu dla tego co się dzieje w Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

  W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

 • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

  Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu