Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 10 marzec 2022

Stopa bezrobocia na dzień 28 lutego w Bydgoszczy wyniosła 2,4%, co jest historycznie kolejnym rekordem, bowiem tak niskiego wskaźnika nie było od czasu, gdy ewidencjuje się bezrobocie. Niepokój o kolejne tygodnie może wywoływać już wybuch wojny w sąsiedniej Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Усі громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого цього року, отримують медичну допомогу на тих же підставах, як і кожна застрахована особа в Польщі - пояснює Марта Піоро, прессекретарка Grupa Nowy Szpital Holding S.A. Тако ж це підтвердив заступник міністра Вальдемар Краска на засіданні Комітету охорони здоров’я, під час свого виступу в Сеймі в середу.

Спортивний світ не закриває очі на трагедію українського народу : ще одні спортсмени не хочуть змагатися з росіянами, що досить наочно продемонструвала футбольна збірна Польщі, яка відмовилася від матчу з Росією.

Miał być to nie specjalnie wyróżniający się czwartek, nad ranem dotarły jednak informację, że rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję na terytorium Ukrainy, w Polsce wiele wydarzeń odwołano, bowiem są rzeczy ważne i ważniejsze. Pierwsze spekulacje dotyczyły tego czy Kijów utrzyma się kilkanaście godzin, a może kilkadziesiąt, ku zaskoczeniu całego świata Ukraina broni się już dwa tygodnie i raczej nie zanosi się na zwycięstwo Rosjan w najbliższych godzinach. Przygotowaliśmy skondensowany raport na 14 dni po inwazji.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie można zauważyć, ze w Fordonie w kilku miejscach powstaje infrastruktura rowerowa. Są to pierwsze prace, bydgoscy drogowcy planują bowiem w dłuższej perspektywie zbudować ścieżki rowerowe od Siernieczka do Starego Fordonu oraz dodatkowo wzdłuż ulicy Kasztelańskiej. Dzisiaj otwarto oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowo-Funkcjonalnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 10 marzec 2022 13:12

Skwer i ulica wciąż bez rozstrzygnięcia

Na dzisiaj mamy w Bydgoszczy skwer płk. Łukasza Cieplińskiego (dawniej Pomorskiego Okręgu Wojskowego), w Inowrocławiu natomiast ulicę Tadeusza Chęsego (dawniej Iwana Alejnika). Taki jest stan na dzisiaj, bowiem sytuacja formalno-prawna jest dość skomplikowana już dobrego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilkunastu dni notujemy skokowe wzrosty cen paliwa, diesel właściwie już przekroczył 8 zł na litrze, a co 2-3 dni mamy do czynienia ze wzrostami o kilkadziesiąt groszy. Główna przyczyna tego to wojna w Ukrainie – rosnące ceny ropy na światowych rynkach oraz osłabienie złotego, ale jak się okazuje państwowe koncerny zarabiają dzięki temu znacznie więcej.

Opublikowano w Regionalne

Jako architekci jesteśmy stworzeni i powołani do budowania lepszego świata – czytamy w liście bydgoskiej pracowni Archigeum do pracowni architektonicznych z całego świata. Uważają oni, ze przeciwieństwem tego jest wojna, która ,,sieje spustoszenie i odbiera wiarę” - dlatego uważają, że rezygnacja renomowanych pracowni ze świadczenia usług dla Rosjan będzie wyrazem sprzeciwu dla tego co się dzieje w Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu