Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 13 marzec 2022

Każdego dnia do Bydgoszczy przybywają kolejni uchodźcy z Ukrainy, po pierwszym oddechu wielu naszych gości będzie chciało rozejrzeć się za pracą, być może też skorzystać ze służby zdrowia. Temu wszystkiemu służyć miał niedzielny koncert ,,Jesteśmy z wami!” zorganizowany przez fundację ,,Chcę Pomagam”.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2022 17:25

Ceny paliwa powinny w końcu zacząć spadać

Za diesla na Orlenie w Bydgoszcz trzeba było w weekend zapłacić 7,89 zł za litr, za benzynę PB95 prawie 7 zł. Dostajemy sygnały, że na terenach podmiejskich ceny są wyższe. Kierowcy zastanawiają się zatem, czy na dniach przekroczymy 8 zł na litrze i czy cena powyżej 10 zł też nas czeka. Przesłanki merytoryczne są takie, że w najbliższych dniach paliwo powinno tanieć.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2022 15:37

Dwa lata z pandemią COVID-19

Marzec 2020 roku zmienił nasze życie na zawsze – to właśnie wtedy do Polski dotarła pandemia COVID-19. Agresja rosyjska wobec Ukrainy sprawiła, że ta rocznica przeszła bez większego echa, pandemia jednak wciąż z nami jest o czym świadczy ponad 7,5 tys. zakażeń ostatniego tygodnia w naszym województwie, to jest ponad tysiąc zakażeń dziennie.

Opublikowano w Regionalne

Wykonanie szczepień ochronnych od dnia przyjazdu do Polski u dzieci z Ukrainy do 19. roku życia, niezaszczepionych przeciwko chorobom zakaźnym, według indywidualnego kalendarza szczepień rekomenduje Ministerstwo Zdrowia w wytycznych opublikowanych w czwartek.

Opublikowano w Magazyn

Польща залишається солідарною з Україною під час агресії з боку Росії, що триває. Ми хочемо гарантувати безпеку людей, які приїжджають в нашу країну з району бойових дій. У рамках Національної програми імунізації кожен бажаючий може зробити щеплення від COVID-19.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu