Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 13 marzec 2022

Każdego dnia do Bydgoszczy przybywają kolejni uchodźcy z Ukrainy, po pierwszym oddechu wielu naszych gości będzie chciało rozejrzeć się za pracą, być może też skorzystać ze służby zdrowia. Temu wszystkiemu służyć miał niedzielny koncert ,,Jesteśmy z wami!” zorganizowany przez fundację ,,Chcę Pomagam”.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2022 17:25

Ceny paliwa powinny w końcu zacząć spadać

Za diesla na Orlenie w Bydgoszcz trzeba było w weekend zapłacić 7,89 zł za litr, za benzynę PB95 prawie 7 zł. Dostajemy sygnały, że na terenach podmiejskich ceny są wyższe. Kierowcy zastanawiają się zatem, czy na dniach przekroczymy 8 zł na litrze i czy cena powyżej 10 zł też nas czeka. Przesłanki merytoryczne są takie, że w najbliższych dniach paliwo powinno tanieć.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2022 15:37

Dwa lata z pandemią COVID-19

Marzec 2020 roku zmienił nasze życie na zawsze – to właśnie wtedy do Polski dotarła pandemia COVID-19. Agresja rosyjska wobec Ukrainy sprawiła, że ta rocznica przeszła bez większego echa, pandemia jednak wciąż z nami jest o czym świadczy ponad 7,5 tys. zakażeń ostatniego tygodnia w naszym województwie, to jest ponad tysiąc zakażeń dziennie.

Opublikowano w Regionalne

Wykonanie szczepień ochronnych od dnia przyjazdu do Polski u dzieci z Ukrainy do 19. roku życia, niezaszczepionych przeciwko chorobom zakaźnym, według indywidualnego kalendarza szczepień rekomenduje Ministerstwo Zdrowia w wytycznych opublikowanych w czwartek.

Opublikowano w Magazyn

Польща залишається солідарною з Україною під час агресії з боку Росії, що триває. Ми хочемо гарантувати безпеку людей, які приїжджають в нашу країну з району бойових дій. У рамках Національної програми імунізації кожен бажаючий може зробити щеплення від COVID-19.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

  W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

 • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

  Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu