Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 14 marzec 2022

Gaz w porównaniu z węglem jest znacznie bardziej ekologicznym paliwem, dlatego PGE Energia Cieplna chce przestawić elektrociepłownie na Jachcicach na paliwo gazowe. Jest plan, aby kotłownia gazowa o mocy 40 MW w Elektrociepłowni Bydgoszcz EC I rozpoczęła pracę już w grudniu, czyli w najbliższym sezonie grzewczym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez dworzec Bydgoszcz Główna przewija się dziennie 300-400 uchodźców, po wielogodzinnej podróży pierwsza pomoc jaką uzyskują to na stoisku, które prowadzą wolontariusze. Początkowo chodziło o to, aby mogli poczęstować się kanapkami i czymś ciepłym do picia, dzisiaj natrafić można już na szerszy asortyment -  od zup, naleśników, ciasta, pluszaki, czy artykuły higieniczne, czyli wszystko co z dobroci serca przynoszą bydgoszczanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pracownicy z Ukrainy przez ostatnie lata byli ważną siłą roboczą na polskich budowach, stąd też ich nagły powrót do swojego kraju nie obije się bez echa na branży budowlanej. Wojna zakłóciła też dostawy surowców, to wszystko przełoży się na pewno na spowolnienie inwestycyjne.

Opublikowano w Regionalne

Понад 40 депутатів Європарламенту, в тому числі євродепутати від PiS, закликали Раду та Єврокомісію,віддати, заморожене санкціями ЄС, російське майно, на відбудову України.

poniedziałek, 14 marzec 2022 13:57

Gilotyna biurowa – co to takiego?

Gilotyna biurowa to standardowe wyposażenie sekretariatu, urzędu, biura czy też zakładu introligatorskiego. Ważne dokumenty oraz materiały reklamowe powinny mieć nienaganny wygląd. Dobre nożyczki sprawdzą się do przecięcia jednej, maksymalnie kilku stron, które potrzebujemy na własny użytek. Praca w biurze wymaga niekiedy cięcia setek arkuszy. Gilotyna do papieru umożliwia szybkie oraz precyzyjne wykonywanie tej czynności.

Opublikowano w Polecane

Wraz z przyjściem wiosny odkrywa się co roku problem dzikich wysypisk w lasach. Mówimy tutaj nie o pojedynczych śmieciach, ale niekiedy wręcz o hałdach odpadów. Wciąż znajdują się bowiem osoby, które żyją w przekonaniu, że mogą bezkarnie pozbywać się odpadów w lesie, robiąc to z pobudek egoistycznych, bowiem na ich szkodzie wobec przyrody stracimy wszyscy. Okazuje się, że nie jest do końca bezkarne.

Opublikowano w Inowrocław

W weekend Bydgoszcz była gospodarzem pierwszych rozgrywek Polski Cukier Ekstraligi w Szachach Szybkich. O Superpuchar rywalizowało 12 najlepszych polskich zespołów, laur ten przypadł gospodarzom.

Opublikowano w Sport

З кожним днем ​​до Бидгоща приїжджає все більше біженців з України, які невдовзі захочуть шукати собі роботу і можливо, також скористатися послугами охорони здоров’я. Усьому цьому мав послужити та в деякій мірі допомогти, недільний концерт «Ми з тобою!». організований фондом - " Я хочу допомогти”.

– Sprawy Krajowego Planu Odbudowy i uchodźców z Ukrainy to są dwa różne porządki, dwie sytuacje i nie warto tego łączyć. Ja bym obstawiał, że te pieniądze będą przekazane do Polski w bardzo szybkim czasie, że Unia odblokuje te środki. Aczkolwiek zdarzy się to dopiero, jeżeli Polska spełni większość warunków postawionych przez UE – ocenia dr Marek Prawda, dyplomata, były dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Jak podkreśla, obecna sytuacja jest ogromną szansą na nowe otwarcie w relacjach z Unią Europejską, która jest w tej chwili gwarantem polskiego bezpieczeństwa.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 14 marzec 2022 07:19

Niebezpieczne związki Solidarnej Polski

W listopadzie 2018 roku ówcześni posłowie Paweł Skutecki i Andrzej Kobylarz spotkali się z syryjskim dyktatorem Baszarem Al-Assadem. Wywołało to w Polsce oburzenie polityczne, ale ostatecznie uznano to jako kolejny wybryk posła Skuteckiego i po jakimś czasie o sprawie zapomniano. Sprawa nabiera nowego znaczenia teraz, gdy Rosja Putina zaatakowała Ukrainę, a syryjski dyktator Al-Assad to główny jej sojusznik w tej wojnie. Trwają spekulacje o możliwym wykorzystaniu syryjskich bojówek w zwalczaniu Ukraińców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu