Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 marzec 2022

Od dzisiaj samorządy, zgodnie z przepisami uchwalonymi przez parlament w sobotę, rozpoczynają rejestrację uchodźców z Ukrainy w systemie PESEL. Status uchodźcy mają osoby, które przekroczyły granicę ukraińsko-polską 24 lutego lub później. Nieco komplikuje się już sytuacja osób, które najpierw przedostały się np. na Węgry lub przez Mołdawię do Rumuni, bowiem ich statusu ustawodawca już nie przewidział.

Opublikowano w Bydgoszcz

Номер соціального страхування (PESEL) - це 11-значний номер, що дозволяє ідентифікувати людину, яка користується державними послугами. Цей номер присвоєно кожному поляку, а відповідно, до рішень, прийнятих в суботу, 12 березня,польським парламентом, його тепер зможуть отримати біженці з України. Про те, чому варто подати заявку на отримання номеру ПЕСЕЛЬ (PESEL) і як це зробити, читайте далі в публікації.

Присвоєння ідентифікаційного коду PESEL, одноразова грошова допомога на утримання, допомога для родини та Інформаційний пункт Повітового управління праці – всі ці офіційні справи можна буде вирішити в одному місці. З метою оптималізації обслуговування просимо, в міру можливостей, прийти з опікуном у якості перекладача. У контактах із працівниками допомагатимуть також волонтери. Обов’язковий попередній запис.

Niemiecka sieć handlowa ALDI pod Bydgoszczą buduje Centrum Dystrybucyjne, chce w nim zatrudnić około 200 osób, począwszy od stanowisk liniowych, a skończywszy na managerach. Do rekrutacji wykorzystana ma zostać rozszerzona rzeczywistość VOICE bot.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich włączył się w pomoc Ukrainie. Ukraińska Federacja Wioślarska poprosiła o czasowe przyjęcie zawodników z reprezentacji U23 . - Robimy wszystko, co w naszej mocy, by spełnić tę prośbę - podkreśla związek.

Opublikowano w Kruszwica

Samorządy adwokackie i radcowskie od momentu rosyjskiej agresji w Ukrainie przygotowują się do niesienia pomocy obywatelom Ukrainy. Kwestie prawne jak przyznają prawnicy będą ogromnym wyzwaniem, którego nie ułatwi bariera językowa. Dzisiaj przedstawiciele tych samorządów spotkali się z wojewodą.

Opublikowano w Regionalne

40. lat temu utworzone zostały tzw. Wojskowe Obozy Internowania, formalnie był to element służby wojskowej, w praktyce odbywała się ona w nieludzkich warunkach, jako kara za krytykowanie władzy PRL-u. Dzisiaj Poczta Polska do obiegu wypuściła okolicznościową kartkę pocztową.

Opublikowano w Bydgoszcz

O Polsce i Bydgoszczy na zewnątrz mówmy tylko dobrze, starając się nie wysuwać naszych codziennych sporów. Teraz znaleźliśmy się w sytuacji szczególnej, bowiem Europa i świat patrzy jak zajmujemy się uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli się obok nas. Jako Polacy i bydgoszczanie pokazujemy się póki z bardzo dobrej strony, wiele światowych mediów nas podziwia – nie zepsujmy tego!

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu