Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 marzec 2022

Od dzisiaj samorządy, zgodnie z przepisami uchwalonymi przez parlament w sobotę, rozpoczynają rejestrację uchodźców z Ukrainy w systemie PESEL. Status uchodźcy mają osoby, które przekroczyły granicę ukraińsko-polską 24 lutego lub później. Nieco komplikuje się już sytuacja osób, które najpierw przedostały się np. na Węgry lub przez Mołdawię do Rumuni, bowiem ich statusu ustawodawca już nie przewidział.

Opublikowano w Bydgoszcz

Номер соціального страхування (PESEL) - це 11-значний номер, що дозволяє ідентифікувати людину, яка користується державними послугами. Цей номер присвоєно кожному поляку, а відповідно, до рішень, прийнятих в суботу, 12 березня,польським парламентом, його тепер зможуть отримати біженці з України. Про те, чому варто подати заявку на отримання номеру ПЕСЕЛЬ (PESEL) і як це зробити, читайте далі в публікації.

Присвоєння ідентифікаційного коду PESEL, одноразова грошова допомога на утримання, допомога для родини та Інформаційний пункт Повітового управління праці – всі ці офіційні справи можна буде вирішити в одному місці. З метою оптималізації обслуговування просимо, в міру можливостей, прийти з опікуном у якості перекладача. У контактах із працівниками допомагатимуть також волонтери. Обов’язковий попередній запис.

Niemiecka sieć handlowa ALDI pod Bydgoszczą buduje Centrum Dystrybucyjne, chce w nim zatrudnić około 200 osób, począwszy od stanowisk liniowych, a skończywszy na managerach. Do rekrutacji wykorzystana ma zostać rozszerzona rzeczywistość VOICE bot.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich włączył się w pomoc Ukrainie. Ukraińska Federacja Wioślarska poprosiła o czasowe przyjęcie zawodników z reprezentacji U23 . - Robimy wszystko, co w naszej mocy, by spełnić tę prośbę - podkreśla związek.

Opublikowano w Kruszwica

Samorządy adwokackie i radcowskie od momentu rosyjskiej agresji w Ukrainie przygotowują się do niesienia pomocy obywatelom Ukrainy. Kwestie prawne jak przyznają prawnicy będą ogromnym wyzwaniem, którego nie ułatwi bariera językowa. Dzisiaj przedstawiciele tych samorządów spotkali się z wojewodą.

Opublikowano w Regionalne

40. lat temu utworzone zostały tzw. Wojskowe Obozy Internowania, formalnie był to element służby wojskowej, w praktyce odbywała się ona w nieludzkich warunkach, jako kara za krytykowanie władzy PRL-u. Dzisiaj Poczta Polska do obiegu wypuściła okolicznościową kartkę pocztową.

Opublikowano w Bydgoszcz

O Polsce i Bydgoszczy na zewnątrz mówmy tylko dobrze, starając się nie wysuwać naszych codziennych sporów. Teraz znaleźliśmy się w sytuacji szczególnej, bowiem Europa i świat patrzy jak zajmujemy się uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli się obok nas. Jako Polacy i bydgoszczanie pokazujemy się póki z bardzo dobrej strony, wiele światowych mediów nas podziwia – nie zepsujmy tego!

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

  W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

 • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

  Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu