Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 marzec 2022

Od dzisiaj samorządy, zgodnie z przepisami uchwalonymi przez parlament w sobotę, rozpoczynają rejestrację uchodźców z Ukrainy w systemie PESEL. Status uchodźcy mają osoby, które przekroczyły granicę ukraińsko-polską 24 lutego lub później. Nieco komplikuje się już sytuacja osób, które najpierw przedostały się np. na Węgry lub przez Mołdawię do Rumuni, bowiem ich statusu ustawodawca już nie przewidział.

Opublikowano w Bydgoszcz

Номер соціального страхування (PESEL) - це 11-значний номер, що дозволяє ідентифікувати людину, яка користується державними послугами. Цей номер присвоєно кожному поляку, а відповідно, до рішень, прийнятих в суботу, 12 березня,польським парламентом, його тепер зможуть отримати біженці з України. Про те, чому варто подати заявку на отримання номеру ПЕСЕЛЬ (PESEL) і як це зробити, читайте далі в публікації.

Присвоєння ідентифікаційного коду PESEL, одноразова грошова допомога на утримання, допомога для родини та Інформаційний пункт Повітового управління праці – всі ці офіційні справи можна буде вирішити в одному місці. З метою оптималізації обслуговування просимо, в міру можливостей, прийти з опікуном у якості перекладача. У контактах із працівниками допомагатимуть також волонтери. Обов’язковий попередній запис.

Niemiecka sieć handlowa ALDI pod Bydgoszczą buduje Centrum Dystrybucyjne, chce w nim zatrudnić około 200 osób, począwszy od stanowisk liniowych, a skończywszy na managerach. Do rekrutacji wykorzystana ma zostać rozszerzona rzeczywistość VOICE bot.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich włączył się w pomoc Ukrainie. Ukraińska Federacja Wioślarska poprosiła o czasowe przyjęcie zawodników z reprezentacji U23 . - Robimy wszystko, co w naszej mocy, by spełnić tę prośbę - podkreśla związek.

Opublikowano w Kruszwica

Samorządy adwokackie i radcowskie od momentu rosyjskiej agresji w Ukrainie przygotowują się do niesienia pomocy obywatelom Ukrainy. Kwestie prawne jak przyznają prawnicy będą ogromnym wyzwaniem, którego nie ułatwi bariera językowa. Dzisiaj przedstawiciele tych samorządów spotkali się z wojewodą.

Opublikowano w Regionalne

40. lat temu utworzone zostały tzw. Wojskowe Obozy Internowania, formalnie był to element służby wojskowej, w praktyce odbywała się ona w nieludzkich warunkach, jako kara za krytykowanie władzy PRL-u. Dzisiaj Poczta Polska do obiegu wypuściła okolicznościową kartkę pocztową.

Opublikowano w Bydgoszcz

O Polsce i Bydgoszczy na zewnątrz mówmy tylko dobrze, starając się nie wysuwać naszych codziennych sporów. Teraz znaleźliśmy się w sytuacji szczególnej, bowiem Europa i świat patrzy jak zajmujemy się uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli się obok nas. Jako Polacy i bydgoszczanie pokazujemy się póki z bardzo dobrej strony, wiele światowych mediów nas podziwia – nie zepsujmy tego!

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu