Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 marzec 2022

To, że ludzie, w szczególności najbliższy sąsiedzi, w czasie klęsk żywiołowych i wojen starają się nieść pomoc humanitarną nie jest niczym nowym, to stał się już właściwie standard człowieczeństwa. Do tej pory musieliśmy żyć w dobrej wierze, że wysyłane przez nas dary docierają do potrzebujący, dzisiaj mamy jednak rzeczywistość, że internet nas mocno przybliża do obdarowanych. I to jest fenomen ostatnich dni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda chwalący bydgoski samorząd za zaangażowanie w pomoc uchodźcom, to niespotykana za często sytuacja. Od trzech tygodni żyjemy jednak w sytuacji szczególnej, stojąc przed ogromnym wyzwaniem związanym z pomocą fali uchodźców. Wymaga ona odpowiedzialności, która powinna odzwierciedlać się w dobrej współpracy i pozostawieniu sporów politycznych.

Opublikowano w Regionalne

W mediach społecznościowych uchodźcy z Ukrainy pytają, czy po uzyskaniu numeru PESEL zamknie się im droga do wyjazdu do innych państw Unii Europejskiej. To pytanie też często słyszą prawnicy. Zapytaliśmy na konferencji prasowej adwokat Karolinę Wilamowską o to zagadnienie.

Opublikowano w Magazyn

У соцмережах біженці з України часто запитують, чи після отримання номера PESEL можна поїхати до інших країн Європейського Союзу. На прес-конференції ми мали можливість про це запитати у юриста Кароліни Віламовської. Від сьогодні органи місцевого самоврядування почали видавати номер PESEL відповідно,до прийнятого, цієї суботи, польським парламентом закону.

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Waldemara Budy odpowiedzialnego za fundusze unijne, zapowiedział on, że rząd dołoży 25 mln zł na budowę mostu tramwajowego między ulicami Toruńską i Fordońską. Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana i przypomina trochę dowcip o Radiu Erewań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni obowiązują znacznie bardziej restrykcyjne mandaty za łamanie przepisów ruchu drogowego. Co do zasady można odnieść wrażenie, że sprawiły one, że kierowcy jeżdżą ostrożniej, wciąż jednak dochodzi do ujawniania przypadków ich naruszania. W ubiegłym tygodniu policjanci przy pomocy drona kontrolowali ulicę Fordońską, nieopodal skrzyżowania z Twardzickiego, a także skrzyżowanie Nakielskiej z Wrocławską i Szpitalnej z Kąkolową..

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu Regionalna Izba Kontrolna skierowała do Urzędu Marszałkowskiego wystąpienie pokontrolne dotyczące gospodarki finansowej w tej jednostki od stycznia 2018 roku do września 2021 roku. W wystąpieniu sformułowano szereg zastrzeżeń merytorycznych – RIO zarzuca m.in. utworzenie stanowiska zastępcy sekretarza, co wykracza poza przepisy oraz przyznawania pracownikom dodatków motywacyjnych i programowych.

Opublikowano w Regionalne

Miejska spółka Tramwaj Fordon podpisała umowę z wykonawcą na budowę ciągu 152 metrowego ekranów akustycznych, które mają tłumić hałas generowany na estakadzie tramwajowej do Fordonu, przy węźle Bydgoszcz – Wschód. Zabiegali o to od wielu lat okoliczni mieszkańcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою польського уряду Матеушем Моравецьким, віце-прем'єр-міністром Польщі Ярославом Качиньським, Прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою та Прем'єр-міністром Словенії Янезом Яншею, які прибули до Києва.

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu