Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 marzec 2022

To, że ludzie, w szczególności najbliższy sąsiedzi, w czasie klęsk żywiołowych i wojen starają się nieść pomoc humanitarną nie jest niczym nowym, to stał się już właściwie standard człowieczeństwa. Do tej pory musieliśmy żyć w dobrej wierze, że wysyłane przez nas dary docierają do potrzebujący, dzisiaj mamy jednak rzeczywistość, że internet nas mocno przybliża do obdarowanych. I to jest fenomen ostatnich dni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda chwalący bydgoski samorząd za zaangażowanie w pomoc uchodźcom, to niespotykana za często sytuacja. Od trzech tygodni żyjemy jednak w sytuacji szczególnej, stojąc przed ogromnym wyzwaniem związanym z pomocą fali uchodźców. Wymaga ona odpowiedzialności, która powinna odzwierciedlać się w dobrej współpracy i pozostawieniu sporów politycznych.

Opublikowano w Regionalne

W mediach społecznościowych uchodźcy z Ukrainy pytają, czy po uzyskaniu numeru PESEL zamknie się im droga do wyjazdu do innych państw Unii Europejskiej. To pytanie też często słyszą prawnicy. Zapytaliśmy na konferencji prasowej adwokat Karolinę Wilamowską o to zagadnienie.

Opublikowano w Magazyn

У соцмережах біженці з України часто запитують, чи після отримання номера PESEL можна поїхати до інших країн Європейського Союзу. На прес-конференції ми мали можливість про це запитати у юриста Кароліни Віламовської. Від сьогодні органи місцевого самоврядування почали видавати номер PESEL відповідно,до прийнятого, цієї суботи, польським парламентом закону.

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Waldemara Budy odpowiedzialnego za fundusze unijne, zapowiedział on, że rząd dołoży 25 mln zł na budowę mostu tramwajowego między ulicami Toruńską i Fordońską. Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana i przypomina trochę dowcip o Radiu Erewań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni obowiązują znacznie bardziej restrykcyjne mandaty za łamanie przepisów ruchu drogowego. Co do zasady można odnieść wrażenie, że sprawiły one, że kierowcy jeżdżą ostrożniej, wciąż jednak dochodzi do ujawniania przypadków ich naruszania. W ubiegłym tygodniu policjanci przy pomocy drona kontrolowali ulicę Fordońską, nieopodal skrzyżowania z Twardzickiego, a także skrzyżowanie Nakielskiej z Wrocławską i Szpitalnej z Kąkolową..

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu Regionalna Izba Kontrolna skierowała do Urzędu Marszałkowskiego wystąpienie pokontrolne dotyczące gospodarki finansowej w tej jednostki od stycznia 2018 roku do września 2021 roku. W wystąpieniu sformułowano szereg zastrzeżeń merytorycznych – RIO zarzuca m.in. utworzenie stanowiska zastępcy sekretarza, co wykracza poza przepisy oraz przyznawania pracownikom dodatków motywacyjnych i programowych.

Opublikowano w Regionalne

Miejska spółka Tramwaj Fordon podpisała umowę z wykonawcą na budowę ciągu 152 metrowego ekranów akustycznych, które mają tłumić hałas generowany na estakadzie tramwajowej do Fordonu, przy węźle Bydgoszcz – Wschód. Zabiegali o to od wielu lat okoliczni mieszkańcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою польського уряду Матеушем Моравецьким, віце-прем'єр-міністром Польщі Ярославом Качиньським, Прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою та Прем'єр-міністром Словенії Янезом Яншею, які прибули до Києва.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu