Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 marzec 2022

To, że ludzie, w szczególności najbliższy sąsiedzi, w czasie klęsk żywiołowych i wojen starają się nieść pomoc humanitarną nie jest niczym nowym, to stał się już właściwie standard człowieczeństwa. Do tej pory musieliśmy żyć w dobrej wierze, że wysyłane przez nas dary docierają do potrzebujący, dzisiaj mamy jednak rzeczywistość, że internet nas mocno przybliża do obdarowanych. I to jest fenomen ostatnich dni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda chwalący bydgoski samorząd za zaangażowanie w pomoc uchodźcom, to niespotykana za często sytuacja. Od trzech tygodni żyjemy jednak w sytuacji szczególnej, stojąc przed ogromnym wyzwaniem związanym z pomocą fali uchodźców. Wymaga ona odpowiedzialności, która powinna odzwierciedlać się w dobrej współpracy i pozostawieniu sporów politycznych.

Opublikowano w Regionalne

W mediach społecznościowych uchodźcy z Ukrainy pytają, czy po uzyskaniu numeru PESEL zamknie się im droga do wyjazdu do innych państw Unii Europejskiej. To pytanie też często słyszą prawnicy. Zapytaliśmy na konferencji prasowej adwokat Karolinę Wilamowską o to zagadnienie.

Opublikowano w Magazyn

У соцмережах біженці з України часто запитують, чи після отримання номера PESEL можна поїхати до інших країн Європейського Союзу. На прес-конференції ми мали можливість про це запитати у юриста Кароліни Віламовської. Від сьогодні органи місцевого самоврядування почали видавати номер PESEL відповідно,до прийнятого, цієї суботи, польським парламентом закону.

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Waldemara Budy odpowiedzialnego za fundusze unijne, zapowiedział on, że rząd dołoży 25 mln zł na budowę mostu tramwajowego między ulicami Toruńską i Fordońską. Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana i przypomina trochę dowcip o Radiu Erewań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni obowiązują znacznie bardziej restrykcyjne mandaty za łamanie przepisów ruchu drogowego. Co do zasady można odnieść wrażenie, że sprawiły one, że kierowcy jeżdżą ostrożniej, wciąż jednak dochodzi do ujawniania przypadków ich naruszania. W ubiegłym tygodniu policjanci przy pomocy drona kontrolowali ulicę Fordońską, nieopodal skrzyżowania z Twardzickiego, a także skrzyżowanie Nakielskiej z Wrocławską i Szpitalnej z Kąkolową..

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu Regionalna Izba Kontrolna skierowała do Urzędu Marszałkowskiego wystąpienie pokontrolne dotyczące gospodarki finansowej w tej jednostki od stycznia 2018 roku do września 2021 roku. W wystąpieniu sformułowano szereg zastrzeżeń merytorycznych – RIO zarzuca m.in. utworzenie stanowiska zastępcy sekretarza, co wykracza poza przepisy oraz przyznawania pracownikom dodatków motywacyjnych i programowych.

Opublikowano w Regionalne

Miejska spółka Tramwaj Fordon podpisała umowę z wykonawcą na budowę ciągu 152 metrowego ekranów akustycznych, które mają tłumić hałas generowany na estakadzie tramwajowej do Fordonu, przy węźle Bydgoszcz – Wschód. Zabiegali o to od wielu lat okoliczni mieszkańcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою польського уряду Матеушем Моравецьким, віце-прем'єр-міністром Польщі Ярославом Качиньським, Прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою та Прем'єр-міністром Словенії Янезом Яншею, які прибули до Києва.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

  W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

 • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

  Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu