Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 marzec 2022

Były prezydent RP w latach 1990-1995, laureat pokojowej nagrody Nobla Lech Wałęsa odsłonił w czwartek w Alei Ossolińskich dąb swojego imienia – w Alei Wolności, bowiem dęby nawiązują do osób i instytucji walczących o wolność. Odsłonięto także Dąb Bydgoskiego Marca 1981 roku, czym zakończono obchody Rok Bydgoskiego Marca z okazji 40. lecia tego wydarzenia (obecnie obchodzimy 41. rocznicę tamtych wydarzeń) zapoczątkowane przed rokiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Звертаємо Вашу увагу, що громадяни України, зокрема старшокласники, студенти та інші особи, які цікавляться науковою літературою, можуть безкоштовно користуватися ресурсами Бібліотеки Університету Казимира Великого. У будинку можна користуватися Інтернетом на комп’ютерах бібліотеки, також можна підключити власне обладнання.

Mija właśnie trzeci tydzień od rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Świat zachodni dąży do izolacji międzynarodowej Rosji, zaś powody jakie przedstawia Kreml, rzekome dążenie do demilitaryzacji Ukrainy, wydają się absurdalne. Warto wspomnieć, że oficjalny powód jakim Rosja uzasadnia inwazję jest inny – to rzekome ludobójstwo we wschodniej Ukrainie. Trzeba wyraźnie podkreślić, ze ten zarzut został obalony.

Opublikowano w Regionalne

Okres pandemii sprawił, ze zmieniła się struktura handlu na korzyść tej internetowej. Coraz więcej transakcji odbywa się w internecie. Niestety od czasu do czasu znajdują się nieuczciwe osoby, muszą się one liczyć z poważnymi konsekwencjami. Kruszwicy policjanci jedną z takich sytuacji kończą aktem oskarżenia.

Opublikowano w Kruszwica

Ten bardzo duży, ogromny napływ uchodźców nie powoduje przeciążenia infrastruktury szpitalnej czy w ogóle całego systemu lecznictwa – przekazał w czwartek Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Opublikowano w Regionalne

Uchodźcy z Ukrainy zablokują onkologię? Lekarze i pacjenci alarmują! - głosi krzykliwy nagłówek na stronie internetowej portal-polski.pl, powiązany z bydgoskimi uczestnikami polityki. Głośny tytuł wykorzystujący depeszę PAP miał na celu zapewne przyciągnięcie uwagi i zwiększenie liczby kliknięć, nasz research wykazał, że jedynie ta strona internetowa zdecydowała się nad tak daleko idącą grę na emocjach. Tytuł wpisuje się jednak w najgorszy sposób w rosyjską propagandę, która skupia się na budowaniu animozji polsko-ukraińskich. Przy tej okazji warto przytoczyć czytelnikom genezę strony portal-polski.pl.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kujawsko-pomorskim jeżeli chodzi o lokowanie uchodźców sytuacja jest w miarę dobra, wynika to przede wszystkim z tego, że nie znajdujemy się wśród tych regionów, gdzie uchodźców przyjeżdża najwięcej. Do tej pory udawało siew głównej mierze lokować przybyszów w domach mieszkańców, ten zasób jednak coraz bardziej się wyczerpuje.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 17 marzec 2022 06:49

Muzyka jest jego ,,bronią”

22 lutego nowym dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej został dyrygent, maestro Mykola Diadurę, pochodzący z Ukrainy muzyk, związany do tej pory głównie z filharmonią w Kijowie. Do Polski wyjechał z Ukrainy 20 lutego, cztery dni później jego kraj zaatakowali Rosjanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu