Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 marzec 2022

Wszystko wskazuje na to, że nie powstanie w najbliższym czasie dokumentacja projektowa dla budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszcz i Trzcinca. Powodem zmiany planów jest brak porozumienia między województwem i PKP PLK w kwestii co dalej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla większości czytelników sformułowanie ,,Norymberga 2.0” to coś nowego, z którym spotykają się teraz po raz pierwszy. Nie przebiło się do szerszego grona odbiorców, bowiem dla większości Polaków porównywanie szczepień, które pozwoliły opanować pandemię, do sądu nad nazistami jakim była Norymberga to czysty absurd. To sformułowanie dobrze się kolportuje już na rosyjskich portalach lub państw znajdujących się w rosyjskiej strefie wpływów.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 21 marzec 2022 19:47

Kiedy rozpisany zostanie przetarg kolejowy?

Drugi rok z rzędu końcówka roku dla pasażerów regionalnej kolei płynęła pod znakiem niepokojów o ofertę przewozową w kolejnym, sprawę mógłby na dłużej rozwiązać wieloletni kontrakt z przewoźnikami, których jednak najpierw trzeba wyłonić w przetargu. Do tej pory nie udaje się jednak zrobić tego z sukcesem. Na dzisiejszej (21 marca) sesji Sejmiku Wojewódzkiego pojawiły się pytania - co dalej?

Opublikowano w Regionalne

21 marca to pierwszy dzień wiosny, tego dnia dzisiaj w Bydgoszczy przekaz był mocno proekologiczny. Były osoby, które wyszły społecznie posprzątać, także z perspektywy kajaku, który pozwala posprzątać rzeki i kanały. Pojawił się też dość prosty, ale istotny apel – Jak ktoś nie ma czasu sprzątać, to niech nie śmieci, a wówczas i tak wszyscy na tym zyskają.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa jednoznacznie poparł petycję kierowaną do Parlamentu Europejskiego w sprawie rewizji sieci TEN-T, a dokładniej w sprawie zmiany statusu węzła Bydgoszcz (który w dokumentach wojewódzkich widnieje jako Węzeł Logistyczny Bydgoszcz) z sieci kompleksowej na bazową. Zabiegał o to radny Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sejmik Województwa na dzisiejszej sesji podjął uchwałę w której wyraził chęć wsparcia ukraińskich samorządów bezpośrednio na Ukrainie, to może być pomoc rzeczowa lub finansowa. Druga uchwała otwiera możliwość zaangażowania Województwa Kujawsko-Pomorskiego w przypadku moc uchodźcom w województwie.

Opublikowano w Regionalne

W środę 16 marca ruszyła prowadzona przez Urząd Miasta rejestracja uchodźców z Ukrainy w systemie PESEL. Po dwóch dniach okazuje się, że na ten miesiąc nie ma już wolnych terminów, a rejestracja będzie wznowiona dopiero w kwietniu. Zważywszy na to, że dzięki numerowi PESEL Ukraińcy zyskają prawo do jednorazowego wsparcia w kwocie 300 zł oraz do korzystania z programów jak 500 Plus, robi się to problematyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Листонош, член Асоціації ветеранів миротворчих операцій ООН, внук одного з «Проклятих солдатів»(Żołnierze wyklęci) - пан Януш ставить на кон власне життя, перевозячи найнеобхідніші речі в Україну. Після роботи, у вільний час, він організовує та здійснює доставку найнеобхідніших речей українцям.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

  W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

 • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

  Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu