Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 marzec 2022

Wszystko wskazuje na to, że nie powstanie w najbliższym czasie dokumentacja projektowa dla budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszcz i Trzcinca. Powodem zmiany planów jest brak porozumienia między województwem i PKP PLK w kwestii co dalej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla większości czytelników sformułowanie ,,Norymberga 2.0” to coś nowego, z którym spotykają się teraz po raz pierwszy. Nie przebiło się do szerszego grona odbiorców, bowiem dla większości Polaków porównywanie szczepień, które pozwoliły opanować pandemię, do sądu nad nazistami jakim była Norymberga to czysty absurd. To sformułowanie dobrze się kolportuje już na rosyjskich portalach lub państw znajdujących się w rosyjskiej strefie wpływów.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 21 marzec 2022 19:47

Kiedy rozpisany zostanie przetarg kolejowy?

Drugi rok z rzędu końcówka roku dla pasażerów regionalnej kolei płynęła pod znakiem niepokojów o ofertę przewozową w kolejnym, sprawę mógłby na dłużej rozwiązać wieloletni kontrakt z przewoźnikami, których jednak najpierw trzeba wyłonić w przetargu. Do tej pory nie udaje się jednak zrobić tego z sukcesem. Na dzisiejszej (21 marca) sesji Sejmiku Wojewódzkiego pojawiły się pytania - co dalej?

Opublikowano w Regionalne

21 marca to pierwszy dzień wiosny, tego dnia dzisiaj w Bydgoszczy przekaz był mocno proekologiczny. Były osoby, które wyszły społecznie posprzątać, także z perspektywy kajaku, który pozwala posprzątać rzeki i kanały. Pojawił się też dość prosty, ale istotny apel – Jak ktoś nie ma czasu sprzątać, to niech nie śmieci, a wówczas i tak wszyscy na tym zyskają.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa jednoznacznie poparł petycję kierowaną do Parlamentu Europejskiego w sprawie rewizji sieci TEN-T, a dokładniej w sprawie zmiany statusu węzła Bydgoszcz (który w dokumentach wojewódzkich widnieje jako Węzeł Logistyczny Bydgoszcz) z sieci kompleksowej na bazową. Zabiegał o to radny Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sejmik Województwa na dzisiejszej sesji podjął uchwałę w której wyraził chęć wsparcia ukraińskich samorządów bezpośrednio na Ukrainie, to może być pomoc rzeczowa lub finansowa. Druga uchwała otwiera możliwość zaangażowania Województwa Kujawsko-Pomorskiego w przypadku moc uchodźcom w województwie.

Opublikowano w Regionalne

W środę 16 marca ruszyła prowadzona przez Urząd Miasta rejestracja uchodźców z Ukrainy w systemie PESEL. Po dwóch dniach okazuje się, że na ten miesiąc nie ma już wolnych terminów, a rejestracja będzie wznowiona dopiero w kwietniu. Zważywszy na to, że dzięki numerowi PESEL Ukraińcy zyskają prawo do jednorazowego wsparcia w kwocie 300 zł oraz do korzystania z programów jak 500 Plus, robi się to problematyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Листонош, член Асоціації ветеранів миротворчих операцій ООН, внук одного з «Проклятих солдатів»(Żołnierze wyklęci) - пан Януш ставить на кон власне життя, перевозячи найнеобхідніші речі в Україну. Після роботи, у вільний час, він організовує та здійснює доставку найнеобхідніших речей українцям.

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu