Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 marzec 2022

З п’ятниці, 25 березня, громадяни України можуть обміняти максимум 10 000 гривень на одного дорослого – початково, обмін буде можливим у 52 вибраних відділеннях PKO Bank Polski. Згодом таких відділень буде 100.

Банк не стягує комісію за обмін та не застосовує валютний спред.

czwartek, 24 marzec 2022 19:35

W Katedrze modlili się o pokój

To już miesiąc mija od momentu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, gdy zmieniło się życie Ukraińców, ale też wielu Polaków, bowiem staliśmy się krajem frontowym, gdzie dociera najwięcej uchodźców. W intencji pokoju odprawiono w czwartek w Katedrze Mszę Świętą, którą celebrował bp. Krzysztof Włodarczyk, po niej odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, aby wyznawcy różnych religii chrześcijańskich razem mogli prosić Boga o pokój. Współorganizatorem Mszy był wojewoda.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czasie wojny pociągi odgrywają ważną rolę w ewakuowaniu ludności oraz dostarczaniu zaopatrzenia na front. Prezes ukraińskiej kolei Aleksander Kamyszyn nazywa kolej ,,filarem bezpieczeństwa” oraz apeluje o budowanie w zachodniej części kraju nowych terminali. Ukraina może być ważnym graczem w handlu Europy z Chinami w Nowym Jedwabnym Szlaku. Wesprzyjmy ją, na partnerstwie zyskamy bowiem wspólnie.

Opublikowano w Magazyn

W środę w Broniewicach pod Janikowem zapalił się zakład produkujący tworzywa sztuczne, kłęby dymu widoczne były nawet z Inowrocławia. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin, zadysponowano do niej blisko 50 zastępów straży pożarnej. W tym czasie do atmosfery przedostało się wiele szkodliwych substancji.

Opublikowano w Inowrocław

20-dniowa dziewczynka dopiero wczoraj miała pierwszy kontakt z lekarzem, udało się zorganizować położną przez ludzi dobrej woli do Park Hotelu w Tryszczynie, który dzięki wsparciu ludzi dobrej woli został przekształcony na ośrodek dla uchodźców. W głównej mierze dzięki datkom od obywateli Wielkiej Brytanii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Nie dotyczy to podmiotów leczniczych – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec stycznia na Starym Rynku w Bydgoszczy odbył się wiec prorosyjskich antyszczepionkowców, w trakcie którego internetowy patostreamer Wojciech O. wymachując kijem zapowiadał, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem obostrzeń epidemicznych. Dwa dni później został zatrzymany przez policję, teraz bydgoska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

    Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

  • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

    Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu