Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 25 marzec 2022

Od niedzieli 27 grudnia Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają tygodniową liczbę samolotów latających do Bydgoszczy z 3 do 6. Zmienią się też nieznacznie godziny lotów, aby pozwolić na przesiadki w Warszawie na samoloty latające na inne kontynenty. Więcej samolotów uruchomi też RyanAir.

Opublikowano w Bydgoszcz

Наприкінці січня, коли вже всі серйозно побоювалися нападу Росії на Україну, на запит Європарламенту, в кількох країнах ЄС було проведено опитування щодо того, як окремі країни сприймають можливий воєнний конфлікт. Під час цього дослідження з'ясувалося, що поляки найбільше переконані в тому, що в майбутньому конфлікті потрібно стати на бік України.

– Gdybyśmy wprowadzili sankcje na import surowców energetycznych z Rosji, to z pewnością ukróciłoby jej możliwości finansowania ekspansji militarnej w krótkim terminie. Pytanie, na ile wtedy Rosja byłaby skłonna podejść do stołu i zdecydować się na faktyczne, a nie pozorowane, rokowania pokojowe – mówi Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Opublikowano w Magazyn

– System opieki medycznej na Ukrainie uległ załamaniu – mówi prof. Dariusz A. Kosior, prezes Fundacji przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA. Warszawska placówka jest w stałym kontakcie m.in. ze szpitalami w Kijowie i Lwowie, którym cały czas brakuje m.in. środków opatrunkowych i dezynfekujących, narzędzi chirurgicznych, środków ortopedycznych oraz leków ratujących życie, przeciwbólowych i znieczulających. Wyzwaniem jest nie tylko brak podstawowego sprzętu i leków, ale i transport medyczny, który pozwalałby np. udzielić szybkiej pomocy rannym w trakcie ostrzału i bombardowań albo przewozić ich dalej, do szpitali w Polsce. Fundacja przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie przekazała więc karetkę do szpitala w Mościskach.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 25 marzec 2022 12:01

Inowrocławski OSIR ma nowego dyrektora

Rafał Pierzchalski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, który zarządza m.in. halą widowiskowo-sportową. Od wielu lat był on dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu. Zmiana dyrektora OSIR spowodowana jest przejściem na emeryturę dotychczasowej dyrektor Magdaleny Klimek.

Opublikowano w Inowrocław

Dobre dwa tygodnie temu pierwsze osoby pojawiły się na dworcu Bydgoszcz Główna, aby przybywającym do Bydgoszczy uchodźcom dać kanapkę i coś do picia. Wszystko zaczęło się od postu na portalu Facebook, były to początkowo działania spontaniczne, niesformalizowane. Dzisiaj po dwóch tygodniach właściwie wszystko jest dopięte.

Opublikowano w Bydgoszcz

W gminie Koronowo według oficjalnych danych, które mogą być nie pełne (nie ma obowiązku rejestrowania się uchodźców) przebywa przeszło 400 ukraińskich uchodźców, to procentowo patrząc do populacji gminy dość dużo. Dzięki współpracy wielu środowisk i instytucji pomoc funkcjonuje jednak bardzo dobrze.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Obostrzenia epidemiczne w znacznym stopniu nie były u nas przestrzegane, ich zniesienie lub utrzymanie nie ma zatem większego znaczenia – powiedział PAP wirusolog z Warszawy prof. Włodzimierz Gut.

Opublikowano w Regionalne

Odcinek Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 nazywany jest drogą śmierci. Jak wynika z ostatniego komunikatu policji, od początku roku na całym kujawsko-pomorskim odcinku DK nr 10 doszło do 3 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 6 zostało rannych. Dodatkowo doszło do aż 126 kolizji. W roku ubiegłym było to łącznie 25 wypadków i 8 ofiar śmiertelnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

    Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

  • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

    Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu