Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 marzec 2022

Do tej pory współpraca metropolitalna Bydgoszczy z gminami ościennymi opierała się głównie na działaniach miękkich, głównie było to tworzenie autobusowych linii międzygminnych, wspólne działania promocyjne, ostatnio też rozwijane są projekty związane z gospodarką odpadami komunalnymi. Pojawiają się powoli jednak spekulacje co do kwot jakie będzie mogło uzyskać Stowarzyszenie z Unii Europejskiej w ramach prowadzenia ZIT.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 marzec 2022 20:03

Jak spersonalizować ubrania sportowe?

W branży sportowej jest wiele metod nadruku na ubraniach dedykowanych do uprawiania aktywności fizycznej. Która z nich pozwoli na realizację wielu, nawet najbardziej fantazyjnych projektów? Po co w ogóle personalizować stroje sportowe? O tym dowiesz się z naszego tekstu!

Opublikowano w Polecane

Під час воєнних дій, саме завдяки послугам залізничного транспорту евакуйовуються люди, доставляється вся необхідна допомога на фронт і до всіх українських міст. Керівник Української залізниці Олександр Камишин називає залізницю "опорою безпеки" і закликає до будівництва в західній частині країни нових терміналів. Україна може стати важливим гравцем у торгівлі між Європою і Китаєм на Новому шовковому шляху. Давайте підтримаємо її, бо від цього рішення кожний не залишитися в програші.

 

Od rosyjskiej agresji Rosji w Ukrainie minął miesiąc – do Polski przedostało się ponad 2 mln uchodźców, trudno oszacować już jednak ilu do województwa kujawsko-pomorskiego, na pewno nie zaliczamy się do regionów o największej liczbie uchodźców. Życie toczy się u nas normalnie, nie sposób jednak uciec od tego, że właśnie pomoc uchodźcom to nasze największe wyzwanie na dzisiaj.

Opublikowano w Regionalne

Powołana 25 marca 2004 roku Diecezja Bydgoska należy do jednej z najmłodszych w Polsce, w ubiegły piątek przypadło 18-lat od jej powołania. Można powiedzieć, że symbolicznie stała się pełnoletnia. Biskup Krzysztof Włodarczyk w czasie piątkowego dziękczynienia mówił, że jest jednak wciąż nastolatką.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Moja lista gości” to lekka, chwytająca za serce powieść Rebecci Serie, która jesienią miała swoją premierę. Autorka proponuje czytelnikowi nietypową lekturę, bowiem głównej bohaterce Sabrinie przychodzi spotkać nieżyjące osoby, co przypomina stare niezamknięte sprawy. To nietypowe spotkanie staje się jednak okazją do zamknięcia tych spraw.

Opublikowano w Magazyn

Niedzieli do udanych nie mogli zaliczyć mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Dolnej Waleniowej na Osowej Górze. 15 osób musiało zostać ewakuowanych po tym, gdy w jednym z mieszkań ujawniono, że znajdować mogą się substancje wybuchowe. W stan gotowości postawiono służby.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 marzec 2022 07:14

,,To nie koniec pandemii"

Pandemia COVID-19 się nie skończyła mimo znoszonych obostrzeń związanych z noszeniem maseczek, zwłaszcza osoby słabsze powinny pamiętać o środkach ostrożności i je stosować – uważa wojewódzka konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu